Szymon Wolski w kadrze Włókniarza na sezon 2023!

Za nami emocjonujący okres transferowy. Znamy już piątkę seniorów, którzy będą reprezentować barwy Włókniarza Częstochowa w sezonie 2023 w PGE Ekstralidze. Ponadto działacze naszego klubu przedstawili dotychczas trzech juniorów: Franka Karczewskiego, Kajetana Kupca oraz Kacpra Halkiewicza. Czas więc na kolejnego młodzieżowca Biało-Zielonych, a jest nim Szymon Wolski!

Szymon urodził się 24 lipca 2006 roku. Pierwsze treningi żużlowe rozpoczął w klubie UKS Speedway Rędziny pod okiem trenera Józefa Kafla. Po czasie trafił do Włókniarza, gdzie w kwietniu (2022 roku) zdał egzamin na licencję “Ż” w klasie 500cc.

W minionym sezonie już jako pełnoprawny “lew” zadebiutował w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie finalnie razem z kolegami wywalczył srebrny medal. Przypomnijmy, że w swoim premierowym starcie w DMPJ-otach (w Opolu) Szymon w 5 biegach zapisał przy swoim nazwisku 4 “oczka”.

Gdy tylko pozwolił mu na to wiek, startował również w U-24 Ekstralidze. Wykręcił tam średnią biegową na poziomie (0,737), a najlepiej spisał się w ostatniej kolejce, kiedy to Włókniarz mierzył się na wyjeździe z Unią Leszno (5 pkt). Ponadto zaliczył wiele występów, w ramach cyklu turniejów Nice Cup. Pod koniec sezonu 2022 w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Rybniku wywalczył z kolei 7 punktów, co dało mu bardzo dobre 7. miejsce.

Z pewnością jest to bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Cieszę się bardzo, że już w debiutanckim sezonie mogłem rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami na torze o punkty. Na pewno wiele mnie to nauczyło. Trening to nie to samo co zawody, gdzie w czwórkę stajemy pod taśmą, a stawką danego wyścigu są cenne punkty dla drużyny bądź indywidualnie. Cieszę się, że miałem w tym roku okazję rywalizacji na wysokim poziomie – mówił niedawno Wolski na łamach naszej strony klubowej (cały wywiad – TUTAJ).

Szymon! Życzymy Ci powodzenia oraz samych “3”!