Kacper Halkiewicz również w kadrze Włókniarza!

Za nami okres transferowy. Znamy już piątkę seniorów Włókniarza Częstochowa, którzy startować będą w sezonie 2023 w PGE Ekstralidze. Ponadto działacze naszego klubu przedstawili także dwóch juniorów: Franciszka Karczewskiego oraz Kajetana Kupca. Dziś natomiast czas na kolejnego młodzieżowca biało-zielonych, a mianowicie na: Kacpra Halkiewicza.

Wychowanek częstochowskiego klubu na świat przyszedł 6. stycznia 2007 roku. Jest on pierwszym miniżużlowcem w historii Włókniarza. Licencję MŻ uzyskał w kwietniu 2018 roku i szybko wyrósł na jednego z najlepszych w naszym kraju zawodników w tej dziecięcej odmianie speedwaya. Największy sukces w miniżużlu uzyskał natomiast w 2020 roku, kiedy to w Gdańsku zajął ósmą lokatę w Pucharze Europy w klasie 85cc.

W 2021 roku przeniósł się na normalny tor i uzyskał licencję w klasie 250cc. Ścigał się wówczas w rozgrywkach o Puchar Ekstraligi, gdzie zdarzało się, że w poszczególnych zawodach meldował się na podium.

Od sezonu 2022 jest posiadaczem profesjonalnego certyfikatu “Ż”. Debiutował 11. maja na torze w Opolu, gdzie w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wywalczył 10 punktów. Nieźle prezentował się również w kolejnych zawodach. Pod koniec czerwca zaliczył jednak fatalny w skutkach upadek na torze w Zielonej Górze, po którym pauzował ponad 2 miesiące.

Kacper Halkiewicz po kontuzji wrócił jeszcze silniejszy. Wspólnie z kolegami z zespołu sięgnął bowiem po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ponadto dwukrotnie zwyciężył w Turniejach Szkoleniowych na torze w Częstochowie. Pod koniec października w Rybniku wywalczył także tytuł Indywidualnego Wicemistrza Śląska Juniorów.

W sezonie 2023 Kacper stanie przed ogromną szansą debiutu w PGE Ekstralidze w barwach Włókniarza. Trzymamy kciuki!