Filmowe podsumowanie transferów na sezon 2023!

Od 1 do 14 listopada 2022 roku w polskich ligach żużlowych trwało “okienko transferowe“, czyli dwutygodniowy okres, w którym zawodnicy mogli składać podpisy pod kontraktami na nadchodzący sezon 2023. W Częstochowie wszystko zaczęło się nieco wcześniej, ponieważ zgodnie z regulaminem poszczególni żużlowcy mieli możliwość przedłużenia umowy z klubem, dla którego aktualnie się ścigali. Tym samym jako pierwszy na takich ruch zdecydował się kapitan Włókniarza – Leon Madsen.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że informacja o pozostaniu w drużynie Duńczyka miała dość oryginalną formę, która niejako rozpoczęła filmową prezentację transferów!

SEZON 2023, ODCINEK 1 – “Leon Madsen odchodzi…”

Co do Leona Madsena tutaj muszę powiedzieć, że no cóż… Leon Madsen odchodzi. Takimi słowami prezes Włókniarza CzęstochowaMichał Świącik zaszokował sporą grupę kibiców Biało-Zielonych. Finalnie wszystko miało jednak formę żartu, ponieważ po krótkim materiale wideo do kibiców przemówił sam Leon. Oczywiście nigdzie się nie wybieram! Zostaję na następne dwa lata, tylko Włókniarz! Very good, very nice… Od tego czasu ostatnie słowa Madsena stały się popularnym w żużlowym środowisku “viralem”. Wspominany cytat znalazł się również na specjalnie dedykowanych i chętnie kupowanych przez kibiców Włókniarza koszulkach (TUTAJ). Dla samego Duńczyka kampanie 2023 i 2024 będą 7 oraz 8 sezonem w biało-zielonych barwach (link do filmu – TUTAJ).

SEZON 2023, ODCINEK 2 – “Ej, Kacper…”

Gdy w sierpniu (2022 roku) stało się jasne, że Kacper Woryna zostaje w Częstochowie na następny sezon ekipa “WłókniarzTV” stanęła przed nie lada wyzwaniem, aby zaprezentować popularnego “Woryna” w sposób efektowny, ale i efektywny. W materiale przedstawiono Kacpra podczas najprostszych, codziennych sytuacji. Nie zabrakło również dwóch największych pasji naszego zawodnika, czyli gry w golfa i koszykówkę. Wszystkiemu towarzyszył niezwykle prosty, a jakże chwytliwy tekst “Ej, Kacper!” (link do filmu – TUTAJ).

SEZON 2023, ODCINEK 3 – “Ciemne warunki Lecha Kędziory”

Na kilka dni przed startem okresu transferowego kibice Biało-Zielonych poznali przywódcę, który w sezonie 2023 będzie dowodził ekipą Włókniarza. Został nim nie kto inny jak Lech Kędziora! Dla doświadczonego szkoleniowca nadchodzące kampanie 2023 i 2024 będą już 3 i 4 sezonem spędzonym pod Jasną Górą. Przypomnijmy, że w swojej pierwszej przygodzie w 2017 roku Kędziora razem z Włókniarzem wywalczył bardzo dobre 5. miejsce. Po krótkiej przerwie powrócił na ławkę trenerską Lwów i w minionych rozgrywkach zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski (link do filmu – TUTAJ).

SEZON 2023, ODCINEK 4 – “Jakie lotnisko?!”

Pewnego słonecznego dnia, trener Włókniarza Częstochowa – Lech Kędziora wybrał się na lotnisko w celu załatwienia tajemniczej sprawy. Na miejscu wszystko potoczyło się jednak w zupełnie innym kierunku i nie wszystko wyglądało tak, jak pierwotnie zakładał szkoleniowiec Biało-Zielonych…

Tak brzmiał opis do filmu prezentującego prawdziwą “bombę transferową”, jaką było przyjście do Włókniarza – Mikkela Michelsena. Jak się okazało, Duńczyk nie czekał na lotnisku, a pod bramą częstochowskiej Areny zielona-energia.com, gdyż jak sam zaznaczył, jest przecież z oddalonego o około 100 kilometrów Rybnika.

Sam materiał odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, gdzie był bardzo często udostępniany i komentowany. Warto dodać, że liczba osób, które zobaczyły post z filmem na Facebooku, przekroczyła 100 tysięcy! (link do filmu – TUTAJ).

SEZON 2023, ODCINEK 5 – “Początek”

Przemierzasz setki dróg, podróżujesz, poznajesz ludzi, mieszkasz, funkcjonujesz, walczysz…

Poznajesz nieznane, sięgasz po marzenia, spełniasz cele, plany, podążasz dalej.

Tracisz siłę, zyskujesz siłę. Tracisz wiarę w ludzi, ufasz.

Zatrzymaj się, zastanów się.

Wróć pamięcią…

Dom – to tu wszystko się zaczęło.

W akompaniamencie powyższych słów powitaliśmy powracającego do Włókniarza – Maksyma Drabika. Maks urodził się 22 lutego 1998 roku w Częstochowie. Tutaj również stawiał swoje pierwsze kroki na żużlu. Dwukrotnie sięgał po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów (2017 i 2019). W swoim dorobku posiada także cztery zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów (2015, 2017, 2018 oraz 2019). W polskiej Ekstralidze zadebiutował 12 kwietnia 2015 roku w barwach Sparty Wrocław. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował w Polsce: Orzeł Łódź (2014, gość), Ostrovię Ostrów Wielkopolski (2014, wypożyczenie), a także wspomniane wcześniej ośrodki z Wrocławia (2015-2020) oraz Lublina (2022). Teraz wraca do Częstochowy, gdzie wszystko ma swój nowy “Początek” (link do filmu – TUTAJ).

SEZON 2023, ODCINEK 6 – “Koniec”

Wszystko ma swój “Początek”, ale wszystko ma również swój “Koniec“. Tym samym ostatnim zaprezentowanym zawodnikiem został przechodzący w wiek seniora – Jakub Miśkowiak. W filmie po raz kolejny jedną z głównych ról odegrał nasz Lew, który finalnie okazał się ukrytym “Miśkiem”. Wobec rosnącego zainteresowania naszymi materiałami postanowiliśmy również podziękować za tegoroczną zabawę w “filmowe okienko transferowe”. Obiecujemy, że za rok powrócimy z nową dawką pomysłów! (link do filmu – TUTAJ).

Kadry pochodzą z tegorocznych filmów ogłaszających transfery. Autor – Szymon Spychalski.