Gala Lodowa już w piątek!

Już najbliższy piątek (23. lutego) pierwsze w tym roku emocje żużlowego w naszym mieście! Tego dnia punktualnie o godzinie 19:00 na sztucznym lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego rozegrana zostanie bowiem Gala Lodowa o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Zawody te Włókniarz Częstochowa zorganizuje pierwszy raz po siedmiu latach przerwy.

Impreza będzie miała charakter turnieju indywidualnego, a udział w nim wezmą m.in.: Marcin Sekulla, Wojciech Lisiecki, Ronny Weis, Mateusz Kowalczyk, Marcel Kajzer, czy też Richard Geyer. Barw Włókniarza Częstochowa tego dnia bronić będzie natomiast nasz młodzieżowiec – Szymon Ludwiczak. Najpierw rozegrane zostanie 12 podstawowych wyścigów, a w każdym udział weźmie trzech jeźdźców. Później odbędzie się baraż, a następnie finałowe starcie dla najlepszej trójki.

Dodatkowo w przerwach rywalizacji na częstochowski tafli prezentować będą się miniżużlowcy, młodzi zawodnicy z Niemiec, czy też jeźdźcy Włókniarza dosiadający motocykli typu PitBike. Ponadto w pokazowych jazdach zobaczymy jedną z legend Biało-Zielonych, a mianowicie Sebastiana Ułamka, który oficjalnie karierę zakończył w 2019 roku. Emocji na pewno nie zabraknie!

Wstęp na Galę Lodową będzie możliwy po zakupieniu cegiełki w cenie 20 złotych. Warto nadmienić, iż cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na funkcjonowanie szkółki żużlowej Włókniarza Częstochowa. Za darmo zmagania obejrzą z kolei dzieci do lat 6 (osoby urodzone w 2018 roku i później).

Sprzedaż biletów prowadzona jest codziennie w siedzibie klubu (wejście od ulicy Żużlowej) w godzinach 8:00-16:00, w Galerii Jurajskiej w godzinach 10:00-22:00 oraz w dniu zawodów na lodowisku od godziny 17:00. Podczas zawodów w budynku lodowiska funkcjonować będzie stanowisko z gadżetami, gdzie zakupicie m.in. biało-zielone szaliki, klubowe czapki, czy też najnowsze wydanie magazynu “W Paszczy Lwa”

Wstęp na lodowisko będzie możliwy od godziny 18:30.

Lista startowa:
1. Szymon Ludwiczak
2. Romuald Lisiecki
3. Richard Geyer
4. Mateusz Kowalczyk
5. Marcel Kajzer
6. Dawid Wiwatowski
7. Marcin Sekulla
8. Ronny Weis
9. Wojciech Lisiecki