#CalpeDiem – zgrupowanie TAURON Włókniarza Częstochowa w Hiszpanii

Zawodnicy TAURON Włókniarza Częstochowa 26 lutego udadzą się w podróż na obóz do Hiszpanii. Celem wyjazdu będzie oczywiście integracja połączona z dużą dawką aktywności fizycznej. Hasłem tegorocznego zgrupowania jest #CalpeDiem. Wzorem starożytnego poety Horacego, autora słynnego stwierdzenia Carpie Diem – “chwytaj dzień”, my również zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w hiszpańskiej miejscowości Calpe, do której się udamy, łapać każdy dzień i zapisując w pamięci pozytywne momenty móc wykorzystywać je w ciągu zbliżającego się sezonu.

O tym skąd w ogóle w klubie zrodził się pomysł na lot do Hiszpanii oraz jakie plany względem zawodników ma sztab szkoleniowy zapytaliśmy dyrektora TAURON Włókniarza Częstochowa Piotra Mikołajczaka.

Zarząd klubu poinformował mnie, że od dłuższego czasu nosił się z zamiarem organizacji obozu poza granicami naszego kraju, dlatego po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji przystąpiłem do działania. Korzystając z doświadczenia z pracy w innych klubach, zaproponowałem zarządowi zorganizowanie obozu integracyjno-szkoleniowego w Calpe w Hiszpanii. Propozycja została przyjęta, zatem wziąłem się za wszystkie przygotowania. Obecnie mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik, hotel z wyżywieniem jest zarezerwowany i opłacony, bilety lotnicze również. Przy tej okazji muszę oczywiście zaznaczyć, że całość przedsięwzięcia organizowaliśmy przy pomocy firmy z Hiszpanii obsługiwanej przez naszych rodaków, a mianowicie firmę CostaBlanca Cycling.

Udajemy się tam z różnymi celami. Chcemy zapoznać zawodników z nowym sztabem szkoleniowym, wspólnie porozmawiać o nowym sezonie, przygotowaniach, zasadach w jego trakcie i na koniec zaznać trochę słońca (śmiech przyp.red.). Jeśli chodzi o aktywności fizyczne, to głównie stawiamy na jazdę rowerami po pięknych trasach w Calpe. I tutaj od razu chciałbym serdecznie podziękować firmie Fabryka Rowerów z Częstochowy, która po pierwsze zapewnia cały sprzęt rowerowy dla naszych chłopaków, a także obsługę techniczną na miejscu w Hiszpanii. Całe zaplecze techniczne i sportowe wyrusza już dwa dni przed naszym terminem obozu busem z obsługą personalną właśnie z firmy Fabryka Rowerów.

Poza tym przewidujemy luźną aktywność drużyny na plaży i w terenie np. grę w piłkę nożną, siatkową oraz zajęcia w fitness roomie. Dużo pracy będzie miał również nasz fizjoterapeuta, który będzie miał swoje zajęcia głównie po południu po wyczerpujących jazdach na rowerze. Będzie również możliwość skorzystania z hotelowego SPA i basenu. Zatem jak widać, na nudę nikt nie powinien narzekać.

Na obóz startujemy 26 lutego z lotniska w Krakowie i lądujemy w Alicante. Na miejscu będziemy mieć 6 dni aktywności i wspólnego spędzania czasu i wracamy do domu w dniu 3 marca. W obozie biorą udział seniorzy oraz trójka naszych juniorów, czyli Szymon Ludwiczak, Kacper Halkiewicz i Kajetan Kupiec – powiedział Piotr Mikołajczak.