Młodzież trenuje – zajęcia na stadionie lekkoatletycznym

Treningi kondycyjne młodzieżowców oraz kadry U24 Włókniarza Częstochowa przebiegają zgodnie z planem. Kolejną formą aktywności fizycznej przygotowanej dla Biało-Zielonych są regularne wizyty na stadionie lekkoatletycznym Częstochowskiego Klubu Sportowego “Budowlani”. To właśnie na tym obiekcie, pod okiem trenera Piotra Ruszela, nasi zawodnicy dbają o swoją kondycję i sprawność fizyczną.

O zaletach właściwego podejścia do treningów przedsezonowych pisaliśmy już przy okazji poprzednich artykułów. Dla przypomnienia w okresie jesienno-zimowym zarząd Włókniarza Częstochowa wraz ze sztabem szkoleniowym postawił na: zajęcia z kickboxingu, zimowe jazdy na Pit Bike’ach oraz treningi motoryczne i kondycyjne. Szlifowanie formy na stadionie lekkoatletycznym jest więc kolejnym istotnym elementem rozbudowanego planu. Różnorodność proponowanych zajęć ma również duże znaczenie w kontekście regularnego uczęszczania na zajęcia z możliwie wysoką motywacją. Im więcej ciekawych form aktywności fizycznej, tym lepiej dla naszej młodzieży.

Przyglądając się zdjęciom z tegorocznych treningów oraz uśmiechom, które widnieją na twarzach żużlowców, o dobrą atmosferę i energię do trenowania możemy być spokojni. O zalety czysto sportowe zadbają trenerzy, dlatego wszyscy z Państwa, którym leży na sercu właściwy rozwój częstochowskich młodzieżowców, mogą w spokoju oczekiwać na pierwsze oznaki wiosny.

Więcej zdjęć TUTAJ.