Śląskie stawia na sport!

Już w sobotę (17 czerwca) na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie odbędzie się 1. runda prestiżowego cyklu TAURON Speedway Euro Championship. Czterorundowe zmagania wyłonią najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie. Przypomnijmy, że tytułu z sezonu 2022 bronić będzie kapitan TAURON Włókniarza Częstochowa, Duńczyk – Leon Madsen.

Żużlowe emocje w europejskim wydaniu wracają do Częstochowy. Cieszę się, że inauguracja zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy rozpocznie się właśnie w naszym regionie. Śląskie ma wielkie żużlowe tradycje, a sport ten od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Stadion Śląski był na przestrzeni dziesięcioleci świadkiem niezapomnianych zawodów, a w annałach sportu zapisał się Jerzy Szczakiel, który w 1973 roku zdobył na tym obiekcie pierwszy w polskiej historii tytuł mistrza świata – powiedział Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Legendarny Kocioł Czarownic przez lata kojarzył się z sukcesami polskich żużlowców i niezapomnianą atmosferą na trybunach. Jestem przekonany, że podobnie będzie 17 czerwca 2023 roku na torze w Częstochowie, gdzie w szranki staną najlepsi europejscy żużlowcy. Ryk silników, walka o każdy centymetr toru i wrzawa spragnionych żużlowych emocji fanów to gwarancja prawdziwego święta dla kibiców czarnego sportu. Warto stać się częścią tego niezapomnianego widowiska – dodał Jakub Chełstowski.
___