Kapitalny występ Biało-Zielonych w 1. finale TAURON SEC! Madsen wygrywa, Michelsen drugi, a Woryna czwarty (relacja)

Kapitalne widowisko na Arenie zielona-energia.com stworzyli żużlowcy Włókniarza podczas 1. finału TAURON Speedway Euro Championship. Aż trzech z nich (Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Kacper Woryna) wystąpiło w wielkim finale, a najlepszy okazał się Leon Madsen. Na 2. miejscu zmagania zakończył Mikkel Michelsen, a czwarty był Kacper Woryna. Z dobrej strony pokazał się ponadto Maksym Drabik, a pozytywne wrażenie w debiucie pozostawił po sobie Kacper Halkiewicz.

W 1. odsłonie dnia na torze zobaczyliśmy jednego z reprezentantów TAURON Włókniarza Częstochowa, Maksyma Drabika. Z trzeciego pola trudno było dobrze wystartować w tej fazie zawodów więc Maks musiał gonić na dystansie. Ostatecznie zdołał dowieźć do mety 1 punkt. Chwilę później znakomicie zaprezentował się natomiast Kacper Woryna, który z ogromną przewagą zwyciężył. Sporo pracy za to miał Leon Madsen, który podobnie jak wcześniej Drabik, po nieudanym starcie musiał przedzierać się z końca stawki. Na zakończenie pierwszej serii startów na torze pojawił się czwarty z Biało-Zielonych, Mikkel Michelsen, który nie dał szans swoim przeciwnikom.

Od początku zawodów na Arenie zielona-energia.com oglądaliśmy sporo walki. Wyprzedzać można było zarówno bliżej krawężnika jak i pod bandą, z czego skrzętnie korzystał choćby Kacper Woryna. Polak znajdował się na prowadzeniu w swoim drugim starcie, ale na drugim łuku upadł Antonio Lindbaeck powodując przerwanie biegu. W powtórce najlepszy okazał się Mikkel Michelsen. Równie dobrze w 6. wyścigu spisał się kapitan TAURON Włókniarza Częstochowa, Leon Madsen, który atakiem po szerokiej uporał się z Patrykiem Dudkiem.

Tuż po kolejnej przerwie na równanie nawierzchni obejrzeliśmy kolejny popis umiejętności Duńczyka. Leon Madsen aktualnie ma na koncie najwięcej mijanek w całej PGE Ekstralidze. Równie skutecznie prezentował się na dystansie podczas 1. finału TAURON SEC w Częstochowie. W 9. gonitwie ofiarą naszego kapitana okazał się Szymon Woźniak. Kapitalne przełamanie zaliczył w trzeciej serii startów Maksym Drabik. Po dwóch “jedynkach” naszemu zawodnikowi udało się dzięki świetnemu atakowi przy krawężniku na ostatnich metrach wydrzeć pierwsze indywidualne zwycięstwo. Było to o tyle znamienne, że większość mijanek do tej pory odbywała się bliżej zewnętrznej krawędzi toru. Na półmetku turnieju liderem przejściowej klasyfikacji był z kolei Mikkel Michelsen, przy którego nazwisku widniał komplet punktów.

Kilka minut później Mikkel dorzucił do swojego dorobku kolejną “trójkę”, bardzo mocno zbliżając się dzięki temu co wywalczenia bezpośredniego awansu do wielkiego finału. Czwarta seria w całości okazała się bardzo udana dla żużlowców TAURON Włókniarza Częstochowa. Poza wspomnianym Michelsenem, 3 punkty dopisali także Kacper Woryna oraz Leon Madsen, a 2 oczka dołożył Maksym Drabik.

W 19. wyścigu spotkało się ze sobą aż trzech Biało-Zielonych. Górą z tego pojedynku wyszedł Leon Madsen, a za jego plecami na metę wpadli Maksym Drabik oraz Mikkel Michelsen.

Dwóch Duńczyków awansowało do wielkiego finału bezpośrednio po fazie zasadniczej. Obaj zgromadzili po 13 punktów. Przepustkę do barażu wywalczył z kolei Kacper Woryna z dorobkiem 11 punktów. Bardzo niewiele zabrakło do awansu Maksymowi Drabikowi, który udział w 1. finale TAURON SEC zakończył na 7. pozycji. Udany debiut zaliczył także rezerwowy Kacper Halkiewicz. Młodzieżowiec “Lwów” nie zdobył ani jednego punktu, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie wizualne i zebrał cenne doświadczenie.

Pomimo problemów na starcie Kacpra Woryny w biegu barażowym, naszemu zawodnikowi udało się z drugiego miejsca awansować do finału. Tym samym w ostatnim wyścigu dnia wystapiło aż trzech Biało-Zielonych.

Ostatecznie 1. finał TAURON Speedway Euro Championship padł łupem aktualnego mistrza Europy, Leona Madsena. Drugie miejsce zajął Mikkel Michelsen, a czwarte Kacper Woryna.

Wyniki:

1. Leon Madsen (Dania) – 16 (1,3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Mikkel Michelsen (Dania) – 15 (3,3,3,3,1,2) – 2. miejsce w finale
3. Szymon Woźniak (Polska) – 12+3 (2,3,2,2,2,1) – 3. miejsce w finale
4. Kacper Woryna (Polska) – 11+2 (3,1,1,3,3,0) – 4. miejsce w finale
5. Dimitri Berge (Francja) – 10+1 (2,2,2,2,2)
6. Niels Kristian Iversen (Dania) – 9+0 (2,2,1,1,3)
7. Maksym Drabik (Polska) – 9 (1,1,3,2,2)
8. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 8 (3,3,2,0,0)
9. Patryk Dudek (Polska) – 8 (2,2,1,3,0)
10. Jan Kvech (Czechy) – 7 (0,2,2,1,2)
11. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 6 (1,w,3,2,0)
12. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 5 (3,1,0,0,1)
13. Timo Lahti (Finlandia) – 5 (1,1,1,1,1)
14. Vaclav Milik (Czechy) – 3 (0,0,0,0,3)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 2 (0,w,0,1,1)
16. Kacper Halkiewicz (Polska) – 0 (0,0,0,0,0)
17. Andreas Lyager (Dania) – ns
18. Franciszek Karczewski (Polska) – ns

Bieg po biegu:
1. Ellis, Iversen, Drabik, Milik
2. Woryna, Berge, Madsen, Kvech
3. Lebiediew, Woźniak, Lahti, Lindbaeck
4. Michelsen, Dudek, Huckenbeck, Halkiewicz
5. Michelsen, Iversen, Woryna, Lindbaeck (w/u)
6. Madsen, Dudek, Lahti, Milik
7. Woźniak, Berge, Drabik, Huckenbeck (w/su)
8. Lebiediew, Kvech, Ellis, Halkiewicz
9. Madsen, Woźniak, Iversen, Halkiewicz
10. Huckenbeck, Lebiediew, Woryna, Milik
11. Drabik, Kvech, Dudek, Lindbaeck
12. Michelsen, Berge, Lahti, Ellis
13. Dudek, Berge, Iversen, Lebiediew
14. Michelsen, Woźniak, Kvech, Milik
15. Woryna, Drabik, Lahti, Halkiewicz
16. Madsen, Huckenbeck, Lindbaeck, Ellis
17. Iversen, Kvech, Lahti, Huckenbeck
18. Milik, Berge, Lindbaeck, Halkiewicz
19. Madsen, Drabik, Michelsen, Lebiediew
20. Woryna, Woźniak, Ellis, Dudek

Baraż:
21. Woźniak, Woryna, Berge, Iversen

Finał:
22. Madsen, Michelsen, Woźniak, Woryna