Informacje organizacyjne przed TAURON Speedway Euro Championship

Już w najbliższą sobotę (17 czerwca) na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie odbędzie się 1. runda TAURON Speedway Euro Championship, czyli czterorundowego cyklu turniejów, w którym zawodnicy rywalizują o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu oraz o “przepustkę” do cyklu FIM Speedway Grand Prix! Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00.

 • 12:00 – punkt gastronomiczny przy budynku klubowym.
 • 14:00 – otwarcie bram stadionu Arena zielona-energia.com.
 • 14:00 – start Miasteczka Kibica + strefa dla najmłodszych kibiców.
 • 14:30 – sesja autografów.
 • 15:45 – sesja zdjęciowa z SEC Girls w Miasteczku Kibica.
 • 16:45 – oficjalna prezentacja.
 • 17:00 – start zawodów TAURON SEC.

Bilety są dostępne “online” na platformie “EVENTIM” – TUTAJ.

Bilety w sprzedaży stacjonarnej – siedziba klubu (ul. Olsztyńska 123/127) oraz Włókniarz Speedway Shop (Galeria Jurajska, poziom “1” – aleja sklepów sportowych).

Więcej informacji o Miasteczku KibicaTUTAJ.

Specjalną cenę wejściówek przygotowano dla wszystkich kibiców, którzy posiadają całoroczny karnet na mecze TAURON Włókniarza Częstochowa w sezonie 2023! Ponadto w przypadku zmagań TAURON SEC zmianie nie ulega również polityka klubu wobec najmłodszych kibiców. Dzieci do 12 roku życia (ur. w 2011 i później) czerwcowe zawody obejrzą za darmo!

Cennik biletów na 1. Finał TAURON Speedway Euro Championship 2023 w Częstochowie:

 • Bilet normalny – 50 PLN.
 • Bilet ulgowy – 30 PLN (dedykowany dzieciom powyżej 12 roku życia aż do 26 roku życia w przypadku osób uczących się – weryfikacja na podstawie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej. Standardowo bilet ulgowy obowiązuje także dla rencistów i emerytów powyżej 65 roku życia).
 • Bilet na trybunę centralną – 100 PLN.
 • Bilet “Super VIP” – 450 PLN (w cenie: catering, napoje, alkohol lekki tj. piwo, prosecco. Dodatkowo program zawodów).
 • Voucher na program zawodów – 15 PLN.
 • Dzieci do 12 roku życia – wstęp bezpłatny (bez gwarancji miejsca siedzącego).

W przypadku chęci zakupu większej ilości biletów “Super VIP” cena kształtować się będzie następująco:

 • Powyżej 5 sztuk “Super VIP” – 400 PLN.
 • Powyżej 10 sztuk “Super VIP” – 350 PLN.

Cennik biletów na 1. Finał TAURON Speedway Euro Championship 2023 w Częstochowie (dla karnetowiczów TAURON Włókniarza Częstochowa na sezon 2023):

 • Bilet normalny (dla posiadaczy karnetów normalnych TAURON Włókniarza Częstochowa na sezon 2023) – 40 PLN (limit biletów do zakupu za okazaniem 1 karnetu, to 4 wejściówki).
 • Bilet ulgowy (dla posiadaczy karnetów ulgowych TAURON Włókniarza Częstochowa na sezon 2023) – 25 PLN (limit biletów do zakupu za okazaniem 1 karnetu, to 4 wejściówki).

___

Kasy przed stadionem rozpoczną sprzedaż wejściówek od godziny 14:00 (lokalizacja kas: główna od ul. Orlik-Rückemanna, od ul. Marysia, od ul. Olsztyńskiej). Dodatkowo czynna będzie kasa w siedzibie klubu od godziny 08:00.

Program zawodów – w cenie 15 PLN możliwy będzie do zakupienia w domku z gadżetami (drewniany domek przy wejściu głównym na koronę + wymiana voucherów na programy) oraz w dodatkowych punktach przy wejściu głównym i od ul. Marysia. Dodatkowo będzie można go nabyć w kasie klubowej.

W punkcie z gadżetami można również zakupić oficjalne akcesoria i odzież TAURON Włókniarza Częstochowa (domek na 1 łuku/sklep “online” – TUTAJ). Ponadto w “drewnianym domku” (wejście główne) zlokalizowany będzie oficjalny sklep kibica Kacpra Woryny. Na koronie stadionu znajdą się również punkty gastronomiczne dla kibiców, w których można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Otwarcie bram stadionu – nastąpi o godzinie 14:00.

Dzieci do 12 roku życia – (urodzone w 2011 roku i później), pod opieką osoby dorosłej uprawnione są do bezpłatnego wejścia na zawody (bez gwarancji miejsca siedzącego). W przypadku chęci nabycia określonego miejsca dla dziecka, należy zakupić bilet ulgowy. Kibicom, którzy posiadają bilety ulgowe, przypominamy o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżki. Bilety ulgowe przysługują osobom do 25 roku życia oraz osobom, które ukończyły 65 lat. Niepełnosprawni poruszający się na wózkach inwalidzkich na obiekt będą mogli dostać się poprzez bramę główną oraz wejście “VIP” (od ul. Żużlowej). Przypominamy, że wstęp dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich jest darmowy.

Na Arenę zielona-energia.com można wnieść rower oraz kask.

UWAGA! W związku z utrudnieniami związanymi z przebudową dróg w Częstochowie, zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najwcześniejsze zaplanowanie przybycia na Arenę zielona-energia.com. Przypominamy, że otwarcie bram stadionu nastąpi o godzinie około 14:30.

UWAGA! Dodatkowo przypominamy o niezajmowaniu ciągów komunikacyjnych oraz schodów. Niezastosowanie się do regulaminu obiektu może skutkować karą finansową.

___

Lista startowa 1. finału TAURON Speedway Euro Championship w Częstochowie:

1. Grzegorz Zengota (Polska)
2. Vaclav Milik (Czechy)
3. Maksym Drabik (Polska)
4. Adam Ellis (Wielka Brytania)
5. Kacper Woryna (Polska)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Jan Kvech (Czechy)
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
10. Dominik Kubera (Polska)
11. Janusz Kołodziej (Polska)
12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
13. Mikkel Michelsen (Dania)
14. Patryk Dudek (Polska)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Andreas Lyager (Dania).

___