Nie zwalniamy tempa. Walka o pełną pulę w Krośnie (zapowiedź meczu)

Już w najbliższy piątek, 16 czerwca o godzinie 20:30 rozpocznie się kolejna batalia o punkty do tabeli PGE Ekstraligi. W ramach 10. kolejki zmagań Biało-Zieloni udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Krosna.

Po czterech zwycięstwach z rzędu przyszedł czas na kolejny sprawdzian, tym razem na wyjeździe, na nieznanym do końca obiekcie. Tor Cellfast Wilków Krosno po wcześniejszych problemach otrzymał ponownie stałą licencję i już w najbliższy piątek pod nadzorem przejdzie prawdziwy test w ramach rozegrania kolejnego meczu PGE Ekstraligi. TAURON Włókniarz Częstochowa w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo wysoką formę, czego dowodem są kolejne zwycięstwa. Celem na pojedynek z Wilkami Krosno jest oczywiście zwycięstwo oraz punkt bonusowy.

Pierwsze spotkanie obu ekip na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie zakończyło się wysoką wygraną podopiecznych trenera Lecha Kędziory (56:34). Najskuteczniejszym żużlowcem Lwów był wówczas kapitan Leon Madsen, który w pięciu startach zgromadził 13 +1 pkt. Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy. Spośród reprezentantów Cellfast Wilków Krosno najlepiej wypadł Australijczyk Jason Doyle, który z kolei na torze pojawił się sześciokrotnie i przy swoim nazwisku zapisał 13 pkt.

Tegoroczne rozgrywki powoli wkraczają w decydującą fazę, a każdy wywalczony punkt może mieć duże znaczenie w kontekście zestawienia par na fazę play-off. Sytuacja drużyny z województwa podkarpackiego nie jest obecnie najlepsza. Podopieczni trenera Ireneusza Kwiecińskiego z dorobkiem 4 punktów zajmują 7. miejsce w tabeli. Mając powyższe na uwadze należy spodziewać się, że będą oni zmotywowani, aby powalczyć o powiększenie dorobku ligowego.

W rozegraniu piątkowego pojedynku nie powinna przeszkadzać aura pogodowa, która w sezonie 2023 jest do tej pory wyjątkowo łaskawa dla organizatorów. Wprawdzie synoptycy w dniu meczowym prognozują delikatne opady deszczu w godzinach porannych, ale nie powinny one wpłynąć negatywnie na przygotowanie nawierzchni.

W kontekście składów awizowanych w drużynie TAURON Włókniarza Częstochowa nie doszło do żadnych spektakularnych roszad. Pod numerem 1 ponownie zobaczymy kapitana Leona Madsena, który stworzy duet z Maksymem Drabikiem, pod piątką tradycyjnie ustawiony został Mikkel Michelsen. Jedyną zmianą jest ta na pozycji młodzieżowej. Do składu podstawowego powraca bowiem Franciszek Karczewski, którego atutem jest znajomość krośnieńskiej nawierzchni. Franek w sezonie 2022 w ramach wypożyczenia reprezentował ten klub.

Start do 1. biegu tego ciekawie zapowiadającego się meczu już w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Pół godziny wcześniej żużlowcy obu drużyn wyjadą na próbę toru. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec
8.

Trener – Lech Kędziora

Cellfast Wilki Krosno:
9. Andrzejs Lebedevs
10. Krzysztof Kasprzak
11. Mateusz Świdnicki
12. Vaclav Milik
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Miłosz Grygolec
16.

Trener – Ireneusz Kwieciński

___

Zbadaj #KROCZE

Niecodzienny hasztag meczowy #KROCZE – PGE Ekstraliga i drużyny CELLFAST Wilków Krosno oraz TAURON Włókniarza Częstochowa wykorzystują do promocji profilaktyki związanej z samobadaniem jąder u mężczyzn.

Zbadaj #KROCZE! Rozmowa z lek. Katarzyną Bryc-Walczak (WIDEO)