Zbadaj #KROCZE! Rozmowa z lek. Katarzyną Bryc-Walczak (WIDEO)

Zbadaj #KROCZE

Niecodzienny hasztag meczowy #KROCZE – PGE Ekstraliga i drużyny CELLFAST Wilków Krosno oraz TAURON Włókniarza Częstochowa wykorzystują do promocji profilaktyki związanej z samobadaniem jąder u mężczyzn.

TAURON Włókniarz wraz z częstochowską kliniką AlfaMedica oraz lek. Katarzyną Bryc-Walczak i dr n. med. Władysławem Brycem w specjalnie przygotowanym materiale wideo odpowiadają na pytania: dlaczego mężczyźni powinni dbać o swoje #KROCZE, jak wygląda odpowiednia profilaktyka, jakie zagrożenia niesie ze sobą brak profilaktyki oraz jakie są ogólne stereotypy dotyczące wspomnianych badań.

– W codziennej gonitwie, często zapominamy o swoim zdrowiu. Mężczyźni, którzy są odpowiedzialni myślą o swojej rodzinie, a zapominają, że powinni przede wszystkim pomyśleć o sobie, aby móc faktycznie zadbać o najbliższych. Wczesna profilaktyka i regularne wykonywanie badań pozwala nam na wyleczenie różnych chorób, w odpowiednim momencie – powiedziała lek. Katarzyna Bryc-Walczak.

W Polsce mamy dostępne badania “screeningowe”, między innymi badanie PSA – jest ono bardzo proste i polega na pobraniu krwi i ocenie markera, który odpowie nam na pytanie, czy jest podejrzenie nowotworu prostaty. Jest to proste badanie, więc myślę, że każdy mężczyzna powyżej 45 roku życia powinien je wykonać – dodała.

Cała rozmowa w materiale wideo – TUTAJ.

Dodajmy, że klinika AlfaMedica prowadzi w swojej siedzibie jednostkę Centrum Laserowego Leczenia Prostaty w ramach AlfaMedica Silesia North. Placówka jest wielospecjalistycznym, prywatnym centrum medycznym. W ramach obiektu znajduje się ponad 30 poradni specjalistycznych, Poradnia Medycyny Pracy, Pracownia Gastroskopii i Kolonoskopii. AlfaMedica to także Szpital Chirurgii Jednego Dnia w zakresie: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, urologii (w tym zielony laser), okulistyki, laryngologii, chirurgii szczękowej, a także innowacyjne zabiegi ortopedyczne oparte na przeszczepie wyhodowanych komórek własnych (do odbudowy chrząstki kolana).

Więcej informacji o leczeniu prostatyTUTAJ.
___