Bilety i godzina 49. Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego!

Sezon żużlowy w Częstochowie otworzy 49. Memoriał imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego! Zawody poświęcone pamięci dwóch zawodników, którzy na torze zostawili to co najcenniejsze, czyli własne życie, odbędzie się 25 marca 2023 roku (sobota), o godzinie 15:00. Ponadto znamy już ceny biletów na to wydarzenie!

Najstarsze cykliczne zawody żużlowe w Częstochowie za darmo obejrzą posiadacze całorocznych wejściówek. Tym samym pragniemy podkreślić korzyści wynikające z karnetów! Przypomnijmy, że oprócz bezpłatnego wejścia na memoriał, “karnetowicze” zyskują między innymi: gwarancję miejsca na stadionie (mecze PGE Ekstraligi), oszczędność względem jednorazowych biletów, pierwszeństwo w zakupie miejsc na fazę play-off oraz rabaty i zniżki w oficjalnym sklepie kibica (więcej – TUTAJ).

W przypadku memoriału zmianie nie ulega także polityka klubu wobec najmłodszych kibiców. Dzieci do 12 roku życia (ur. w 2011 i później) żużlowe zmagania obejrzą za darmo!

49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego:

Data i godzina: 25.03.2023 (sobota), godzina 15:00.
Miejsce: Częstochowa, Arena zielona-energia.com.
Bilet wstępu: 30 PLN.
Sprzedaż: siedziba klubu przy ul. Olsztyńskiej 123/127 od poniedziałku do piątku w godzinach 08:0016:00 (w sobotę do 15:00). Dodatkowo w dniu zawodów czynne będą kasy (od 14:00) przy wejściu głównym (od ul. Orlik-Rückemanna) oraz kasa od ul. Marysia.
Karnetowicze: wstęp bezpłatny!
Dzieci do 12 roku życia (ur. w 2011 i później): wstęp bezpłatny!

__

Przypomnijmy, że częstochowski memoriał to najstarsze cykliczne zawody żużlowe pod Jasną Górą. Co więcej, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie krajowe turnieje poświęcone pamięci tragicznie zmarłych jeźdźców, to starszy jest tylko leszczyński Memoriał imienia Alfreda Smoczyka.

Pierwszą edycję memoriału w Częstochowie rozegrano 6 lat po śmierci Bronisława Idzikowskiego, czyli w 1967 roku. Początkowo zawody poświęcone były tylko jemu. Po tragicznej śmierci Marka Czernego w 1972 roku, już od następnego sezonu turniej przybrał nazwę Memoriału imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

W pierwszych zawodach memoriałowych triumfował Zygmunt Pytko z tarnowskiej Unii, druga pozycja przypadła zawodnikowi miejscowego Włókniarza – Stanisławowi Rurarzowi, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się rybniczanin – Antoni Woryna.