Raport z Włókniarz Camp #3

Piątek jest trzecim dniem integracyjnego zgrupowania zawodników Włókniarza Częstochowa. Przypomnijmy, że w czwartek Lwy odwiedziły katowicki “Flyspot“, gdzie drużyna skorzystała z tunelu aerodynamicznego. Po południu odbył się z kolei “Speedway z lotką!“, czyli badmintonowa rywalizacja w pobliskim Olsztynie (więcej TUTAJ).

Ostatni dzień przed weekendem przywitał Biało-Zielonych piękną i słoneczną pogodą. W takich właśnie warunkach zespół ponownie odwiedził Olsztyn w ramach rajdu po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Prowadzeniem treningu zajęli się lokalni trenerzy, którzy zapewnili naszym zawodnikom solidny rozruch. W tym wszystkim nie zabrakło oczywiście pozytywnej atmosfery, ale także podziwiania lokalnych uroków i krajobrazów.

Po rajdzie drużyna wróciła do hotelu Arche, gdzie zjadła wspólny posiłek. Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ po obiedzie nasi podopieczni udali się na trening w częstochowskim klubie “Quick Shot“. Zajęcia poprowadził Łukasz Wabnic, który szczegółowo wyjaśnił i zaprezentował Lwom podstawowe zasady kickboxingu, czyli dyscypliny sportowej, w której stosuje się zarówno bokserskie ciosy, jak i kopnięcia. Ćwiczenia szczególnie przypadły do gustu Kajetanowi Kupcowi, który po zakończeniu treningu poświęcił jeszcze chwilę na worek bokserski.

Na zakończenie dnia żużlowcy Włókniarza i sztab szkoleniowy udali się na mecz piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, aby wesprzeć Raków Częstochowa w starciu ze Śląskiem Wrocław.

Już jutro naszych zawodników z całą pewnością czeka kolejny dzień pełen wrażeń! Do usłyszenia w sobotnim raporcie!