Świetne wyniki młodych “Lwów” w 2. rundzie IMP 250cc!

W czwartek (22 września) rozegrano w Rybniku 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc. W zawodach barwy Włókniarza Częstochowa reprezentowali Szymon Ludwiczak oraz Marcel Kowolik.

Po 22-biegowej rywalizacji ku uciesze kibiców Biało-Zielonych najlepszy okazał się Ludwiczak, który zapisał przy swoim nazwisku 16 punktów. Na trzecim stopniu podium z dorobkiem 12 “oczek” stanął z kolei Kowolik. Drugie miejsce przypadło zawodnikowi Polonii Bydgoszcz – Emilowi Maroszkowi (13 pkt).

Ostatnia runda IMP 250cc odbędzie się w Gdańsku (26 września). Wiadomo już, że o tytuł mistrzowski będzie walczyć trójka zawodników, którą stanowią: Szymon Ludwiczak, Marcel Kowolik (obaj Włókniarz Częstochowa) oraz Kacper Mania (Unia Leszno).

Punktacja:

1. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) – 16 (1,3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) – 13 (0,3,3,3,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,2,2,2,2,1) – 3. miejsce w finale
4. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 12 (3,3,1,2,3,0) – 4. miejsce w finale

5. Kacper Mania (Unia Leszno) – 11 (3,2,3,3,d) – 3. miejsce w barażu
6. Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk) – 10 (1,2,2,3,2) – 4. miejsce w barażu

7. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 9 (2,3,3,1,d)
8. Eryk Kamiński (Wybrzeże Gdańsk) – 8(2,2,2,1,1)
9. Krystian Gręda (Kolejarz Rawicz) – 7 (1,1,1,1,3)
10. Marcel Juskowiak (Unia Leszno) – 6 (1,0,0,2,3)
11. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) – 6 (2,1,1,d,2)
12. Eryk Farański (Sparta Wrocław) – 5 (3,0,1,0,1)
13. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów) – 5 (2,1,d,2,d)
14. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) – 2 (0,0,2,0,0)
15. Kamil Witkowski (Unia Leszno) – 2 (0,1,0,0,1)
16. Paweł Wyczyszczok (ROW Rybnik) – 2 (0,w,0,1,1)
17. Adam Putkowski (Polonia Bydgoszcz) – NS
18. Jakub Breński (KS Toruń) – NS

Bieg po biegu:
1. Farański, Szostak, Ludwiczak, Wyczyszczok
2. Mania, Krok, Ludwiczak, Maroszek
3. Andrzejczak, Przanowski, Gręda, Duchiński
4. Kowolik, Kamiński, Kawczyński, Witkowski
5. Maroszek, Kawczyński, Gręda, Juskowiak
6. Ludwiczak, Kamiński, Przanowski, Farański
7. Andrzejczak, Mania, Witkowski, Wyczyszczok (w)
8. Krok, Kowolik, Andrzejczak, Juskowiak
9. Ludwiczak, Kowolik, Andrzejczak, Juskowiak
10. Maroszek, Duchiński, Farański, Witkowski
11. Krok, Kamiński, Gręda, Wyczyszczok
12. Mania, Kawczyński, Przanowski, Szostak (d)
13. Mania, Juskowiak, Kamiński, Duchiński
14. Kawczyński, Andrzejczak, Krok, Farański
15. Maroszek, Kowolik, Wyczyszczok, Przanowski (d)
16. Ludwiczak, Szostak, Gręda, Witkowski
17. Juskowiak, Przanowski, Witkowski, Krok (d)
18. Gręda, Kowolik, Farański, Mania (d)
19. Ludwiczak, Kawczyński, Wyczyszczok, Duchiński
20. Andrzejczak, Maroszek, Kamiński, Szostak (d)

Baraż:
21. Maroszek, Kowolik, Mania, Kawczyński

Finał:
22. Ludwiczak, Maroszek, Kowolik, Andrzejczak

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl