Wypowiedzi z konferencji prasowej przed meczem z For Nature Solutions Apatorem Toruń

Jarosław Dymek (menedżer zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa):

Przed nami decydująca rywalizacja o brązowy medal. Dwupunktowa strata z Torunia jest z całą pewnością do odrobienia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ drużyna z Torunia posiada w swojej kadrze zawodników, którzy bardzo dobrze czują się na częstochowskim torze. My skupiamy się jednak na sobie i w pełni koncentrujemy się na sobotnim meczu. Zawodnikom nie brakuje motywacji. Chcemy zakończyć ten sezon, świętując z naszymi kibicami brązowy medal.

Mateusz Świdnicki (zawodnik zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa):

W piątek zrobimy wszystko, aby odrobić dwa punkty straty i wywalczyć dla Włókniarza brązowy medal. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jestem w pełni gotowości i na pewno dam z siebie dwieście procent, podobnie jak reszta chłopaków. Bez wątpienia naszym wielkim atutem będzie wsparcie i głośny doping z trybun naszych kibiców.

Robert Sawina (menedżer For Nature Solutions Apatora Toruń):

Mamy przed sobą bardzo trudne, ostatnie zadanie w tym sezonie. Liczymy, że uda nam się zrealizować plan, czyli zwycięstwo w Częstochowie lub chociaż wynik remisowy, który dałby nam brązowy medal. W rundzie zasadniczej przegraliśmy dziesięcioma punktami, wydaje mi się, że w międzyczasie wiele rzeczy się zmieniło. Mam tu na myśli dyspozycję Pawła Przedpełskiego oraz Jacka Holdera. Jedziemy do Częstochowy po to, aby zrealizować plan, a tym planem jest zdobycie brązowego medalu.