Czas na decydujący pojedynek o brązowy medal. Ostatnie ligowe zmagania na Arenie zielona-energia.com (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą sobotę 24 września o godzinie 19:15 rozpocznie się ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek ligowych na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie. Rywalem biało-zielonych będzie For Nature Apator Toruń, który w pierwszej potyczce obu ekip wywalczył dwupunktową zaliczkę. Stawką pojedynku będzie brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Sami nie wierzymy, że to już “the last dance” sezonu 2022, ale taka jest właśnie rzeczywistość. Choć aura za oknami iście jesienna, z pewnością na terenie częstochowskiego obiektu w sobotę będzie gorąco. Pierwsze spotkanie w ramach dwumeczu o brąz na Motoarenie zakończyło się minimalnym zwycięstwem drużyny z Torunia (46:44). Triumf ten gospodarze wyszarpali wówczas w samej końcówce meczu. Zadaniem biało-zielonych w najbliższą sobotę będzie odrobienie niewielkich strat i zapewnienie sobie brązowych krążków.

Liderem zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa podczas rywalizacji w Toruniu był Kacper Woryna, który mógł pochwalić się zdobyczą 11 punktów wraz z bonusem. Świetnie zaprezentował się także Jakub Miśkowiak. Jeżeli chodzi o naszych sobotnich gości, zdecydowanym numerem jeden, choć nieoczekiwanie okazał się Australijczyk Jack Holder, który zdobywając 16 punktów poprowadził ekipę Roberta Sawiny do zwycięstwa.

Oba zespoły już w tym roku miały okazję rywalizować ze sobą przy ul. Olsztyńskiej w Częstochowie. W ramach 8. rundy PGE Ekstraligi biało-zieloni okazali się lepsi na własnym obiekcie odnosząc dość pewne zwycięstwo w stosunku 50:40.

Na tym etapie zmagań nie czas już na eksperymenty, a więc zarówno jeden, jak i drugi trener stawiają na sprawdzone schematy. Jeżeli chodzi o gospodarzy, trener Lech Kędziora tradycyjnie pod numerem 13 desygnował do boju Fredrika Lindgrena, który ma za sobą bardzo udany występ w domowym Grand Prix na torze w Malili. Robert Sawina zastępstwo zawodnika ustawił pod “czwórką”.

Choć pogoda ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza, a temperatura przypomina bardziej późną jesień aniżeli końcówkę lata, w sobotę w Częstochowie nie powinna przeszkodzić w rozegraniu meczu o brązowy medal DMP. W ciągu dnia prognozowany jest brak opadów i około 16 stopni Celsjusza. W godzinach wieczornych z pewnością będzie nieco chłodniej, a zatem warto zaopatrzyć się w cieplejszą odzież.

Bilety wciąż dostępne są w sprzedaży internetowej, a także stacjonarnej w kasie w budynku klubu. Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć biało-zielonych w akcji z poziomu telewizora, będą mogli śledzić zmagania na żywo na kanale Eleven Sports 1, a także na Canal + Online.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16.

Trener – Lech Kędziora

For Nature Solutions Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Jack Holder
3. Paweł Przedpełski
4. Z/Z
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Trener – Robert Sawina