Lwy szlifują formę

Wraz z początkiem grudnia żużlowcy oraz adepci forBET Włókniarza Częstochowa rozpoczęli przygotowania kondycyjne do nowego sezonu. Tradycyjnie już zawodnicy z zewnątrz trenują indywidualnie. Z kolei wychowankowie naszego klubu, czyli przede wszystkim juniorzy oraz adepci, formę szlifują na miejscu.


Zajęcia prowadzi trener Piotr Ruszel, a wspiera go w tym szkoleniowiec naszej drużyny – Marek Cieślak. Zawodnicy trenują 5 razy w tygodniu: 3 razy na sali gimnastycznej w Zespole Szkół przy ulicy Targowej oraz 2 razy na siłowni w klubie – Strefa Fitness przy ulicy Warszawskiej 320.

Przygotowania kondycyjnie potrwają do momentu wyjazdu biało-zielonych na tor, czyli najprawdopodobniej do połowy marca. Dodatkowo naszą drużynę czeka również obóz kondycyjny. 14 lutego cała podstawowa kadra forBET Włókniarza uda się bowiem do Szklarskiej Poręby. Zgrupowanie potrwa do 21 lutego.


Najbardziej zapracowaną częścią naszego zespołu w okresie przygotowań będzie dwójka juniorów, a mianowicie: Michał Gruchalski oraz Jakub Miśkowiak. Młodzieżowcy powołani zostali wszak do kadry narodowej do lat 21 i dodatkowo wezmą oni w zgrupowaniu biało-czerwonej reprezentacji. To obędzie się natomiast w dniach 3-9 lutego w Zakopanem.