Pomóżmy Kamilowi Cieślarowi!

W połowie pierwszej dekady XXI wieku Kamil Cieślar dzielił i rządził na krajowych minitorach. Zdobywał medal za medalem i jako jeden z niewielu reprezentantów Polski był w stanie jak równy z równym rywalizować ze światową czołówką w tej dziecięcej odmianie speedwaya.

Po przejściu na klasyczny owal był uznawany za zawodnika, w którym drzemie olbrzymi potencjał. Wydawało się więc, że wielka kariera stoi przed nim otworem. Ta została jednak w brutalny sposób przerwana w czerwcu 2010 roku. Wówczas Kamil zaliczył bowiem makabrycznie wyglądający upadek, po którym nigdy więcej nie stanął już na własnych nogach. Od tego momentu żużlowiec toczy wytężony bój o powrót do pełni sprawności.

Kamil Cieślar karierę zaczynał od Rybek Rybnik. W kwietniu 2008 roku zdał egzamin na certyfikat „Ż” również w tym samym klubie. Niedługo później wypożyczony został natomiast do Włókniarza Częstochowa i z lwem na piersi startował do momentu feralnego upadku, po którym stwierdzono u niego uraz rdzenia kręgowego. Kamil cierpi na porażenie kończyn dolnych i od blisko dziewięciu lat porusza się wyłącznie dzięki wózkowi inwalidzkiemu.

Mimo, iż od tych tragicznych chwil minęła już prawie dekada, to częstochowskie środowisko żużlowe nie zapomina o Kamilu. Działacze Włókniarza z prezesem Michałem Świącikiem na czele regularnie kontaktują się bowiem z naszym byłym zawodnikiem.

Przy okazji apelujemy także do naszych Kibiców o wspieranie zawodnika. Bez naszej pomocy ciężko będzie mu wszak o dalszą rehabilitację, a co za tym idzie o szybszy powrót do pełni sprawności. Pomóc możemy przekazując byłemu żużlowcowi 1 % podatku:
FUNDACJA VOTUM OPP
KRS: 0000272272
dopisek: dla Kamila Cieślara