Bartłomiej Kowalski nowym Lwem!

W sobotę (12 stycznia) w siedzibie naszego klubu gościł jeden z lepiej zapowiadających się juniorów w naszym kraju – Bartłomiej Kowalski. Wizyta młodzieżowca i jego rodziców nie była przypadkowa. Podczas spotkania z zarządem forBET Włókniarza Częstochowa oraz z naszym szkoleniowcem – Markiem Cieślakiem doszło bowiem do ustalenia warunków umowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Kontrakt z Bartłomiejem Kowalskim to inwestycja w przyszłość. Młodzian pod Jasną Górą spędzi wszak kilka sezonów. Wychowanek szkółki żużlowej Janusza Kołodziej w sezonie 2019 naszych barw bronił będzie głównie w imprezach młodzieżowych. Na brak jazdy nie będzie jednak mógł narzekać. Na zasadach gościa występować ma bowiem regularnie w jednym z drugoligowych klubów.

17-latek w lidze zadebiutował w ubiegłym roku. W barwach krakowskiej Wandy na pierwszoligowych torach odjechał 43 wyścigi, w których z bonusami zapisał przy swoim koncie 33 punkty. Taka zdobycz dała mu średnią biegopunktową rzędu 0,767.

Nowy nabytek naszego klubu lubi częstochowski tor. W październiku ubiegłego roku podczas Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Śląska wywalczył 8 “oczek” i uplasował się na ósmej lokacie.