Paweł Przedpełski we Włókniarzu!

Paweł Przedpełski to pierwsza nowa twarz w kadrze forBET Włókniarza Częstochowa na sezon 2019. Wychowanek klubu z Torunia w poniedziałek parafował bowiem jednoroczny kontrakt z “biało-zielonym” zespołem.

Przedpełski to obecnie jeden z najlepszych żużlowców młodego pokolenia w naszym kraju. Na świat przyszedł 23. września 1995 roku. Do sportu żużlowego trafił za sprawą swojego starszego brata – Łukasza, który swego czasu startował w barwach Unibaksu Toruń. Egzamin na certyfikat “Ż” zaliczył w wieku 17 lat, a już sezon później (2012) zadebiutował w Ekstralidze. Bardzo szybko stał się ważnym ogniwem swojego zespołu, a także jednym z najlepszych juniorów globu. W okresie startów jako młodzieżowiec osiągnął wszak wiele sukcesów, łącznie z medalami mistrzostw świata.

Od dwóch sezonów występuje już jako senior. W minionych rozgrywkach PGE Ekstraligi w barwach Get Well Toruń wziął udział w 46 wyścigach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 68 “oczek”. Ten wynik dał mu średnią biegopunktową rzędu 1,478 oraz 36 miejsce na liście klasyfikacyjnej zawodników najsilniejszej żużlowej ligi świata.