Lindgren oficjalnie na kolejny rok w Częstochowie!

1 listopada rozpoczęło się okienko transferowe w naszym kraju. W związku z tym forBET Włókniarz Częstochowa dopina obecnie wszelkie tematy związane z kształtem drużyny na sezon 2019 w PGE Ekstralidze. Z przyjemnością możemy ogłosić, że pierwszym zawodnikiem, który oficjalnie przedłużył umowę na kolejny rok startów z Lwem na piersi jest Fredrik Lindgren. Do parafowania kontraktu doszło bowiem w piątek.

Szwed w barwach Włókniarza Częstochowa zadebiutował w tym roku i z miejsca stał się ważnym ogniwem zespołu. Dodatkowo w pierwszej części sezonu stał się prawdziwą rewelacją PGE Ekstraligi. Ostatecznie jako zawodnik „biało-zielonych” wywalczył z bonusami 191 punktów, co dało mu średnią biegopunktową rzędu 2,146 oraz dziesiątą lokatę wśród najskuteczniejszych jeźdźców rozgrywek.

Oprócz udanych startów w naszym kraju Lindgren w ostatnim sezonie odniósł również życiowy sukces. W końcowej klasyfikacji cyklu Speedway Grand Prix zajął wszak trzecią pozycję, dzięki czemu jego łupem padł brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.