Witalij Kowal z kontraktem “warszawskim”

Witalij Kowal to 17-letni zawodnik z ukraińskiego Czerwonogradu, którego kibice “biało-zielonych” w akcji zobaczyć mogli podczas październikowych Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Śląska. Młodzieżowiec zza naszej wschodniej granicy marzy, aby w przyszłości zadebiutować w polskiej lidze. Działacze forBET Włókniarza Częstochowa postanowili pomóc mu w tych planach i parafowali z nim roczny kontrakt “warszawski”. Ukrainiec jeśli tylko znajdzie jakiś klub w niższej lidze, to w trakcie sezonu będzie mógł bez jakichkolwiek problemów zasilić go na zasadach wypożyczenia.

17-latek nie jest zbyt znanym żużlowcem w Polsce, ale w swojej ojczyźnie uważany jest za obiecującego juniora. Ma już zresztą na swoim koncie kilka sukcesów. W tym roku był m.in. członkiem młodzieżowej kadry Ukrainy podczas półfinału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów na torze w Gnieźnie. W zawodach tych wspólnie z kolegami z reprezentacji wywalczył trzecie miejsce, wyprzedzając o jedno “oczko” ekipę Finlandii.

Ponadto Witalij Kowal nieźle radził sobie w Pucharze MACEC. Na zakończenie cyklu zajął bowiem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do podium zaledwie 1 punkt.