Nicolai Klindt kapitanem swojej angielskiej drużyny

W związku z odejściem Jasona Doyle z ekipy Leicester Lions do Swindon Robins, w ekipie Lwów potrzebny był wybór nowego kapitana. Tę funkcję zdecydowano się powierzyć byłemu Indywidualnemu Mistrzowi Europy JuniorówNicolaiowi Klindtowi.

Duńczyk w drużynie dowodzonej przez duet David Hemsley (promotor) – Norrie Allen (menadżer) startować będzie drugi sezon z rzędu. W tym roku będzie zdobywał punkty u boku m.in. trójki Polaków – Szymona Woźniaka, Grzegorza Walaska i wychowanka Włókniarza – Sebastiana Ułamka. Skład uzupełnia rodak Klindta – Patrick Hougaard oraz dwójka Brytyjczyków – Josh Auty i Paul Starke. W ubiegłym roku Klindt wykręcił trzecią średnią w zespole. Kilkukrotnie zapisywał przy swoim nazwisku dwucyfrowe wyniki.

Byłem bardzo zaskoczony, ale i zarazem poczułem się wyróżniony, gdy zostałem poproszony o sprawowanie funkcji kapitana drużyny. Nigdy nie byłem kapitanem, więc bez wahania podjąłem się tego zadania. Niektórzy uważają, że moim “zadaniem” będzie tylko obecność przy “rzucie monetą” (losowanie pól startowych dop. red.), ale tutaj chodzi także o dbanie o właściwą atmosferę w teamie, pomoc Norrie’mu oraz David’owi we wszystkich sytuacjach. Już podzieliłem się z Davidem informacją, że mam kilka pomysłów i chciałbym je przedstawić przed rozpoczęciem sezonu.

Nicolai Klindt, Zawodnik Włókniarza

Pierwsze zawody z udziałem Klindta w tym roku już 12 marca w King’s Lynn, gdzie rozegrany zostanie coroczny turniej Ben Fund Bonanza. Na torze zobaczymy m.in. Chrisa Harrisa, Krzysztofa Kasprzaka czy Rory’ego Schleina i Bjarne Pedersena. Kilka dni później 28-latek weźmie udział w spotkaniu w ramach League Cup, gdzie jego Scunthorpe Scorpions uda się do Ipswich. Kolejne dni to dwa pojedynki w ramach Inter-league Challenge, w których to Leicester Lions podejmie Sheffield Tigers oraz inauguracyjne spotkania Elite League (25-26.03 dop. red.). Wówczas to “Lwy” podejmą dwukrotnie Coventry Bees, najpierw na wyjeździe, następnie u siebie. Nie można zapomnieć także o sparingach w Polsce oraz inauguracji rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Marcowy terminarz startów Nicolai'a Klindta

12.03 – Ben Fund Bonanza (King’s Lynn)
13.03 – Press & Practice Day (Scunthorpe)
17.03 – League Cup – Ipswich Witches vs Scunthorpe Scorpions (Ipswich)
18.03 – Press & Practice Day (Leicester)
19.03 – Inter-league Challenge – Leicester Lions vs Sheffield Tigers (Leicester)
20.03 – League Cup – Scunthorpe Scorpions vs Ipswich Witches (Scunthorpe)
20.03 – Trening punktowany – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra vs Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (Zielona Góra)
22.03 – Trening punktowany – Unia Tarnów vs Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (Tarnów)
24.03 – Inter-league Challenge – Sheffield Tigers vs Leicester Lions (Sheffield)
25.03 – Elite League – Coventry Bees vs Leicester Lions (Coventry)
25.03 – Trening punktowany – Betard Sparta Wrocław vs Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (Poznań)
26.03 – Elite League – Leicester Lions vs Coventry Bees (Leicester)
27.03 – League Cup – Scunthorpe Scorpions vs Sheffield Tigers (Scunthorpe)
28.03 – I kolejka Nice PLŻ – Kolejarz Opole vs Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (Opole)