Harmonogram sparingów

Aby jak najlepiej przygotować się do tegorocznego sezonu w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, na przełomie marca i kwietnia stoczymy szereg meczów kontrolnych. Sztab szkoleniowy Włókniarza Częstochowa w osobach Józefa Kafla i Michała Finfy ustalił, że naszymi rywalami w nich będą wyłącznie ekstraligowcy, a mianowicie: Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, Unia Tarnów oraz Betard Sparta Wrocław.

Pierwszy trening punktowany rozegramy 19 marca na SGP Arenie Częstochowie. Naszym rywalem będzie wówczas zespół Falubazu, a dzień później udamy się na rewanż do stolicy województwa lubuskiego. Następnym naszym przeciwnikiem będzie natomiast tarnowska Unia. Wyjazdowy sparing rozegramy 22 lub 23 marca. Pojedynek w naszym mieście z „Jaskółkami” odbędzie się z kolei dopiero 1 kwietnia. W międzyczasie (25 marca) zaliczymy jeszcze spotkanie w Poznaniu ze Spartą Wrocław. Drugi pojedynek z zespołem z Dolnego Śląska rozegrany zostanie 8 kwietnia.

Oprócz szeregu meczów kontrolnych u progu sezonu 2016 na naszym obiekcie odbędą się jeszcze eliminacje Złotego Kasku. Ich termin ustalono na 31 marca.

Wstępny harmonogram meczów kontrolnych Włókniarza Częstochowa:
19 marca: Włókniarz Częstochowa – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
20 marca: Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa
22 lub 23 marca: Unia Tarnów – Włókniarz Częstochowa
25 marca: Betard Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa (stadion w Poznaniu)
1 kwietnia: Włókniarz Częstochowa – Unia Tarnów
8 kwietnia: Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

Powyższe terminy w zależności od warunków atmosferycznych mogą ulec zmianie.