Woźniak wypożyczony do Opola

W kadrze Włókniarza na sezon 2016 znajduje się aż 11 krajowych młodzieżowców. W meczu ligowym w naszych barwach startować będzie natomiast tylko dwóch zawodników z tej grupy. Mniej doświadczeni zostaną więc wypożyczeni do innych zespołów.

wozniak2

Adrian Woźniak w sezonie 2016 startować będzie w barwach Kolejarza Opole. Foto: Patryk Kowalski

Pierwszym z częstochowskich juniorów, który w najbliższych rozgrywkach zasili barwy innego zespołu, został Adrian Woźniak. W ciągu najbliższych miesięcy 17-latek startować będzie bowiem w ekipie Kolejarza Opole.

W ostatnich dniach podęliśmy decyzje odnośnie dalszego rozwoju naszych najmłodszych zawodników. Ich efektem jest m.in. wypożyczenie Adriana Woźniaka do opolskiego Kolejarza. Tamtejszą drużynę reprezentować będzie on zarówno w lidze, jak i w rozgrywkach młodzieżowych. W przypadku tego młodego i niewątpliwie mocno utalentowanego chłopaka decydujące było udostępnienie mu możliwości do jak największej ilości startów w sezonie 2016. Liczymy, że w następnym roku Adrian wróci do naszego zespołu jako zawodnik dojrzalszy. Dostrzegamy, że mocno pracuje nad samym sobą i ze spokojem patrzymy w jego przyszłość. Jeśli chodzi natomiast o wypożyczenie do Kolejarza, to wyboru tego klubu dokonał sam zawodnik wraz z tatą mówi menadżer Włókniarza, Michał Finfa.