Włókniarz z licencją bezwarunkową!

Licencje bezwarunkowe33,3%
Licencje warunkowe38,1%
Brak licencji28,6%

Po roku przerwy Włókniarz Częstochowa wraca na żużlową ligową mapę Polski! W wydanym dziś komunikacie Komisja Licencyjna działająca przy Polskim Związku Motorowym przyznała nam bowiem licencję bezwarunkową. Póki co, dotyczy ona występów w drugiej lidze, ale nie jest wykluczone, że w sezonie 2016 znajdziemy się jednak w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Przyznanie licencji w pierwszym terminie nie jest dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem. Po prostu nie spodziewaliśmy się niczego innego. Wszystkie dokumenty do procesu licencyjnego zostały przygotowane przez nas bardzo dobrze. Pracowała nad nimi grupa osób z członkiem zarządu, Czesławem Bączyńskim na czele.

Michał Świącik, Prezes Włókniarza

Choć otrzymaliśmy licencję na występy na drugoligowych torach, to wciąż nie jest wiadome, w jakiej ostatecznie klasie rozgrywkowej wystartujemy w sezonie 2016.

Cieszymy się bardzo z uzyskania licencji. Uprawnia nas ona do startów w drugiej lidze, ale jesteśmy także gotowi na pierwszą ligę. Chcemy jednak, żeby w przypadku drugiej ligi ten kształt rozgrywek był inny niż przed rokiem. Jeżeli ma być to liga 4-zespołowa, to trzeba zadać sobie pytanie: „Czy chcemy rozgrywać mecze tylko raz w miesiącu?”. Jestem pełen nadziei, że władze polskiego żużla staną na wysokości zadania i ten kształt rozgrywek w pierwszej, czy też w drugiej lidze, będzie oparty na odpowiedniej liczbie zespołów. Jeżeli tak będzie, to nie ma problemu i możemy startować nawet w drugiej lidze. Musi to być jednak klasa rozgrywkowa, która będzie regularnie przeprowadzać swoje spotkania, a kibice będą mieli okazję do oglądania dwóch meczów co miesiąc na swoim stadionie.

Michał Świącik, Prezes Włókniarza