Trwają prace porządkowe na SGP Arenie Częstochowa

Przygotowania do startów w rozgrywkach ligowych 2016, jak chociażby: rozmowy z potencjalnymi sponsorami, budowanie kadry drużyny, czy też prowadzenie treningów ogólnorozwojowych dla juniorów i adeptów, to nie jedyne tematy, którymi zajmujemy się obecnie w klubie. Nie zapominamy bowiem o naszym obiekcie, czyli SGP Arenie Częstochowa, którym zarządzamy od początku marca bieżącego roku.

stadion3W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się wzmożone prace przy porządkowaniu i przygotowaniu obiektu do kolejnego sezonu żużlowego. Właśnie w tym celu prezes Włókniarza, Michał Świącik spotkał się ostatnio z właścicielem Centrum Ogrodniczego Dawid z Jaskrowa. Po oględzinach obiektu ustalono, iż firma „Dawid”, korzystając ze sprzyjającej aury, rozpocznie prace przy zieleni na stadionie. Na początek przycięto żywopłot i wykarczowano uschnięte krzaczki. Również miejsca, w których brakowało żywopłotu, zostaną zastąpione nowymi sadzonkami. Identycznie sytuacja ma się z wszelkimi innymi krzewami na obiekcie.

 

 

stadion2stadion1

 

 

 

 

Po spotkaniu z firmą „Dawid” na zaproszenie sternika naszego klubu stadion odwiedził właściciel firmy „Frezmet”, która zajmie się modernizacją oraz konserwacją ogrodzenia na SGP Arenie Częstochowa. Najstarsze jego części wymienione zostaną na nowe elementy. Wokół obiektu znajdują się również ogrodzenia, które są zbyt niskie i ich wysokość będzie trzeba podwyższyć do minimum 3 metrów.

Równolegle prowadzone są prace na torze. Po zakończeniu treningów trzeba było bowiem zdemontować bandy pneumatyczne, a następnie dokładnie je umyć i zabezpieczyć na okres zimowy. Teraz natomiast pracownicy klubu wspólnie z trenerem Kaflem zajmują się drewnianą częścią band, które muszą zostać dokładnie wyczyszczone i zabezpieczone. Dodatkowo najstarsze elementy sklejki wokół toru zostaną wymienione na nowe.