Biało-zieloni rozpoczęli przygotowania kondycyjne

Grudzień to miesiąc, w którym żużlowcy zazwyczaj rozpoczynają przygotowania kondycyjne do nowego sezonu. Nie inaczej sytuacja ta wygląda we Włókniarzu Częstochowa. Od początku tego miesiąca seniorzy spoza naszego miasta oraz obcokrajowcy przeprowadzają treningi we własnym zakresie, natomiast juniorzy i adepci ćwiczą pod bacznym okiem Józefa Kafla.

kondycja1– Trenujemy 5 razy w tygodniu i jak zawsze staram się, aby te zajęcia były mocno urozmaicone. W poniedziałki i we wtorki ćwiczymy na sali gimnastycznej, w czwartki mamy siłownię, w piątki gramy w hokeja na lodowisku, natomiast w soboty mamy zajęcia w terenie na naszym stadionie. Na razie chłopaki mają wolne w środy, ale najprawdopodobniej już wkrótce w ten dzień będziemy trenować na motocrossie – informuje szkoleniowiec Włókniarza, Józef Kafel.

Odpowiedzialny za kondycję “biało-zielonych” nie ukrywa, że tego typu przygotowania są niezwykle ważne dla każdego żużlowca. Przy okazji Kafel zdradza, że podczas zimowych treningów stawia przede wszystkim na siłę oraz wytrzymałość.kondycja2

– To oczywiście nie może być taka siła, aby przenosić jakieś ogromne ciężary. Zawodnik musi być po prostu tak przygotowany do sezonu, aby podczas jazdy wytrzymać jak największe obciążenie przez około 60-70 sekund – tłumaczy trener.

Zajęcia kondycyjne częstochowskich juniorów i adeptów odbywać mają się regularnie do momentu wyjazdu na tor, czyli prawdopodobnie do połowy marca przyszłego roku.