#CalpeDiem: Dobra komunikacja kluczem do sukcesu

Drużyna TAURON Włókniarza Częstochowa od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe. Wspólny wyjazd jest ostatnim elementem przygotowań przed zbliżającym się sezonem.

– Przebywamy na obozie w hiszpańskim Calpe. Spędzamy tutaj fajny czas i panuje dobra atmosfera. Dużo trenujemy i myślimy już o nowym sezonie. Co wieczór cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym spotyka się na krótkich rozmowach, dotyczących kwestii technicznych związanych ze zbliżającymi się rozgrywkami w PGE Ekstralidze. Nie możemy się już doczekać, kiedy wrócimy do Częstochowy i spotkamy się z Wami 8 marca w Galerii Jurajskiej na oficjalnej prezentacji naszej drużyny – powiedział Leon Madsen.

Jednym z ważnych celów wspólnego wyjazdu jest opracowanie wspólnej strategii na tegoroczne zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata. Przed sezonem w TAURON Włókniarzu Częstochowa doszło do dwóch istotnych zmian na poziomie sztabu szkoleniowego. Nowym trenerem został Janusz Ślączka z kolei dyrektorem sportowym Piotr Mikołajczak. Każdy dzień w Calpe cała drużyna kończy na wspólnej rozmowie. Sztab szkoleniowy przekazuje im swoje uwagi i jednocześnie słucha informacji zwrotnych przekazywanych przez żużlowców. To ważny element wspólnej integracji, która z całą pewnością będzie mieć pozytywny wpływ na wyniki drużyny.