Już w niedzielę hit kolejki. Wyjazdowy mecz w Lublinie (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę 23 lipca o godzinie 19:15 zawodnicy TAURON Włókniarza Częstochowa staną przed bardzo trudnym zadaniem. Wówczas bowiem czeka nas arcytrudne spotkanie wyjazdowe z Platinum Motorem Lublin. Wielkie żużlowe emocje gwarantowane.

Faza zasadnicza sezonu 2023 PGE Ekstraligi powoli zmierza ku końcowi. Przed nami już 13. kolejka zmagań, a sytuacja poszczególnch drużyn klaruje się. Przed zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym TAURON Włókniarza Częstochowa bardzo trudne wyzwanie. Już w niedzielę udamy się na wyjazdową batalię z aktualnym drużynowym mistrzem Polski. Pierwsza potyczka obu ekip na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie zakończyła się rezultatem 41:49. Należy przy tym wspomnieć, że wówczas do meczu przystępowaliśmy osłabieni brakiem jednego z czołowych “Lwów”, Kacpra Woryny.

W ostatnich tygodniach nie mieliśmy szczęścia i przegraliśmy dwa pojedynki (kolejno u siebie przeciwko liderowi rozgrywek z Wrocławia, a następnie w Gorzowie Wielkopolskim). Spotkanie w Lublinie również należeć będzie do jednych z najtrudniejszych w obecnym sezonie. W przeszłości jednak nasza drużyna osiągała tam bardzo dobre wyniki, co napawa optymizmem. Znajomość lubelskiego toru z pewnością mogą przekuć w atut i wykorzystać Mikkel Michelsen oraz Maksym Drabik, którzy jeszcze przed rokiem reprezentowali barwy właśnie Platinum Motoru Lublin.

Obie ekipy mają już zagwarantowany awans do fazy play-off. Wciąż jednak toczy się walka o jak najbardziej korzystny układ spotkań oraz dobór rywala w ćwierćfinale. Każda z drużyn dysponuje potencjałem, aby walczyć o najwyższe cele i z pewnością da z siebie wszystko, aby w niedzielę udowodnić swoją siłę.

Trener Lech Kędziora tym razem zdecydował się na pewne roszady w kontekście zestawienia par. Pod numerem 1 ujrzymy w niedzielę Mikkela Michelsena, a parę z młodziezowcami stworzy Leon Madsen. Pod “trójką” ustawiony został Kacper Woryna, który z kolei tworzyć będzie duet z Maksymem Drabikiem. Na pozycjach juniorskich do boju desygnowani zostali Franciszek Karczewski oraz Kacper Halkiewicz. Uraz wciąż leczy Kajetan Kupiec.

Start do 1. biegu hitu 13. kolejki PGE Ekstraligi już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:15. 30 minut wcześniej żużlowcy obu drużyn wyjadą na próbę toru, a chwilę później zaprezentują się kibicom na murawie obiektu przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal + Sport 5.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Mikkel Michelsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Leon Madsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

Platinum Motor Lublin
9. 
Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Kacper Grzelak