Już w niedzielę rewanż na toruńskiej Motoarenie. Walczymy o pełną pulę (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę 25 czerwca o godzinie 19:15 odbędzie się spotkanie 8. kolejki PGE Ekstraligi. TAURON Włókniarz Częstochowa uda się na pojedynek rewanżowy o punkty do Torunia, gdzie będziemy bronić ośmiopunktowej zaliczki z pierwszego meczu na Arenie zielona-energia.com.

Potyczka obu wspomnianych drużyn 28 maja w Częstochowie dostarczyła kibicom ogromu emocji oraz widowiska. Znakomite przygotowanie nawierzchni częstochowskiego obiektu sprawiło, że walki na dystansie było co nie miara, a atuty skutecznie potrafili wykorzystywać Biało-Zieloni. Za sprawą równej i efektywnej postawy całej drużyny TAURON Włókniarz Częstochowa zwyciężył u siebie 49:41. Liderem drużyny Lecha Kędziory był wówczas Mikkel Michelsen, zdobywca 14 punktów. Spośród gości z Torunia najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow, który w 6 startach zdołał zgromadzić 12 oczek.

Rewanż na Motoarenie w Toruniu zapowiada się elektryzująco. Częstochowianie bronić będą zaliczki wywalczonej w maju, a podopieczni trenera Roberta Sawiny, przeżywający w ostatnich tygodniach gorszy okres będą chcieli udowodnić, że zespół z województwa kujawsko – pomorskiego stać na walkę z najlepszymi.

W ostatnich latach Biało-Zieloni dobrze radzili sobie na toruńskim owalu. Kilka razy udało się nawet odnieść zwycięstwo. Taki sam cel będzie nam towarzyszył w najbliższą niedzielę. Żużlowcy TAURON Włókniarza Częstochowa są zmotywowani aby powalczyć o pełną pulę 3 punktów do tabeli PGE Ekstraligi.

W sprawnym rozegraniu hitu kolejki nie powinna przeszkodzić aura pogodowa. W dniu meczowym synoptycy prognozują bezchmurne niebo nad toruńskim niebem. Popadać może w dniu poprzedzającym spotkanie, ale nie powinno mieć to wpływu na przygotowanie nawierzchni.

Start do 1. biegu pojedynku For Nature Apatora Toruń z TAURON Włókniarzem Częstochowa już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:15. Pół godziny wcześniej żużlowcy obu drużyn wyjadą na próbę toru. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+Sport 5. 

W kontekście zestawienia składu naszej drużyny nie doszło do żadnych zmian. Trener Lech Kędziora postawił na wielokrotnie sprawdzone już rozwiązanie.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec
8.

Trener – Lech Kędziora.

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt
16.

Trener – Robert sawina