Doskonały występ Jakuba Plutowskiego w 5. rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 80-140cc

Jakub Plutowski z kompletem 15 punktów zwycięża w dzisiejszej 5. rundzie Pucharu Ekstraligi w klasie 85-140cc. Drugi z naszych miniżużlowców Adam Syguda z dorobkiem 3 punktów był 13.

1. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Franciszek Szczyrba (MKMŻ Rybki Rybnik) – 14 (3,3,3,3,2)
3. Wiktor Klecha (MKMŻ Rybki Rybnik) – 11 (2,3,3,2,1)
4. Dawid Oscenda (Unia Leszno) – 10 (2,3,3,2,0)
5. Nikodem Leśnik (MKMŻ Rybki Rybnik) – 10 (3,2,2,3)
6. Dorian Biedrzycki (KS Toruń) – 9 (2,3,1,3)
7. Bartosz Byszewski (KS Toruń) – 8 (3,2,1,2)
8. Michał Głębocki (Wawrów Stal Gorzów) – 8 (1,2,2,3)
9. Felix Górniak (KS Toruń) – 8 (3,1,2,2)
10. Gabriel Kaczmarz (Wilki Krosno) – 8 (1,2,3,2)
11. Michał Obst (WTS Sparta Wrocław) – 6 (2,1,2,1)
12. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) – 3 (0,2,0,1)
13. Adam Syguda (Włókniarz Częstochowa) – 3 (2,0,,1,0)
14. Mateusz Starzak (WTS Sparta Wrocław) – 3 (d,w,2,1)
15. Kacper Szewczyk (Motor Lublin) – 3 (1,1,1,0)
16. William Forstner (Wawrów Stal Gorzów) – 2 (d,1,0,1)
17. Konrad Wujek (Unia Leszno) – 2 (0,1,w,1)
18. Maciej Mazurek (Motor Lublin) – 1 (1,d,0,0)
19. Oskar Wińczewski (GKM Grudziądz) – 1 (u,w,1,0)
20. Adam Bożek (Wilki Krosno) 0 (w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Szczyrba, Oscenda, Szewczyk, Wińćzewski (u)
2. Plutowski, Biedrzycki, Kaczmarz, Kazaniecki
3. Leśnik, Obst, Mazurek, Starzak (d)
4. Byszewski, Klecha, Głębocki, Wujek
5. Górniak, Syguda, Forstner (d), Bożek (w)
6. Biedrzycki, Głębocki, Szewczyk, Starzak (w)
7. Klecha, Kazaniecki, Górniak, Wińczewski (w)
8. Plutowski, Byszewski, Forstner, Mazurek (d)
9. Szczyrba, Leśnik, Wujek, Syguda
10. Oscenda, Kaczmarz, Obst
11. Klecha, Leśnik, Biedrzycki, Forstner
12. Kaczmarz, Górniak, Szewczyk, Wujek (w)
13. Szczyrba, Obst, Byszewski, Kazaniecki
14. Oscenda, Głębocki, Syguda, Mazurek
15. Plutowski, Starzak, Wińczewski
16. Leśnik, Górniak, Obst, Szewczyk
17. Głębocki, Kaczmarz, Kazaniecki, Syguda
18. Biedrzycki, Oscenda, Forstner, Wińczewski
19. Szczyrba, Byszewski, Starzak
20. Plutowski, Klecha, Wujek, Mazurek

Finał:
21. Plutowski, Szczyrba, Klecha, Oscenda