Dobry wynik Plutowskiego w miniżużlowym IPP!

We wtorek (2 maja) na miniżużlowym torze w Rybniku-Chwałowicach rozegrano 1. rundę Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc. W zawodach wystartowało dwóch reprezentantów Włókniarza CzęstochowaJakub Plutowski oraz Adam Syguda.

Pierwszy z wymienionych z dorobkiem 11 punktów uplasował się na bardzo dobrym 4. miejscu. Z kolei Syguda zapisując przy swoim nazwisku 2 “oczka” zakończył rywalizację w swojej grupie na 11. lokacie. Kolejne miniżużlowe zawody zaplanowano już na środę (3 maja), kiedy to odbędzie się Memoriał Andrzeja Skulskiego (Rybnik-Chwałowice).

Wyniki 1. rundy IPP 85-140cc w Rybniku-Chwałowicach:

Grupa 1:
1. Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3) 12+ 1. miejsce w finale
2. Krzysztof Harendarczyk (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,3,3,3) 11+3. miejsce w finale
3. Piotr Reszka (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,1,3,3) 9
4. Felix Górniak (KS Toruń) (3,2,1,2) 8
5. Wiktor Klecha (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,2,2,1) 8
6. Dorian Biedrzycki (KS Toruń) (2,2,3,U) 7
7. Wiliam Forstner (Wawrów Stal Gorzów) (2,1,2,1) 6
8. Robert Downar (KS Toruń) (0,3,0,2) 5
9. Adam Bożek (Wilki Krosno) (1,1,2,0) 4
10. Piotr Morawiak (Unia Leszno) (1,1,W,2) 4
11. Adam Syguda (Włókniarz Częstochowa) (0,0,1,1) 2
12. Daniel Blewąska (MKMŻ Rybki Rybnik) (0,1,1,0) 2
13. Tycjan Jackowiak (Unia Leszno) (NS,NS,NS,NS) NS

Grupa 2:
1. Franciszek Szczyrba (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,3,3,3) 12+2. miejsce w finale
2. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) (3,3,3,2) 11+ 4. miejsce w finale
3. Bartosz Byszewski (KS Toruń) (2,3,2,3) 10
4. Dawid Oscenda (Unia Leszno) (2,2,3,2) 9
5. Nikodem Leśnik (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,2,3,1) 8
6. Michał Głębocki (Wawrów Stal Gorzów) (2,1,2,1) 6
7. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) (1,3,1,0) 5
8. Maciej Sibiński (WTS Sparta Wrocław) (W,3,1,0) 4
9. Marcel Chylarecki (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (D,0,2,1) 3
10. Oskar Funtowicz (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (D,1,D,2) 3
11. Gabriel Kaczmarz (Wilki Krosno) (2,0,U,0) 2
12. Antoni Jabłoński (AS Wybrzeże Gdańsk) (1,0,0,1) 2
13. Hubert Frejter (KS Toruń) (1,D,1,D) 2

Bieg po biegu:
1. (46.93) Górniak, Forstner, Morawiak
2. (45.87) Plutowski, Leśnik, Chylarecki (D), Sibiński (W)
3. (45.31) Klecha, Reszka, Morawiak, Syguda
4. (47.09) Sibiński, Kaczmarz, Jabłoński, Funtowicz (D)
5. (45.06) Mudło, Harendarczyk, Reszka
6. (45.28) Szczyrba, Oscenda, Funtowicz, Chylarecki
7. (45.37) Harendarczyk, Klecha, Forstner, Downar
8. (46.71) Plutowski, Oscenda, Kazaniecki, Jabłoński
9. (46.31) Reszka, Forstner, Bożek, Blewąska
10. (46.12) Plutowski, Byszewski, Frejter, Funtowicz (D)
11. (45.31) Harendarczyk, Biedrzycki, Bożek, Morawiak (W)
12. (46.78) Oscenda, Głębocki, Sibiński, Frejter (D)
13. (45.15) Mudło, Biedrzycki, Forstner, Syguda
14. (45.46) Szczyrba, Plutowski, Głębocki, Kaczmarz
15. (50.78) Downar, Bożek, Syguda
16. (48,87) Kazaniecki, Chylarecki, Frejter, Kaczmarz (U)
17. (48.09) Biedrzycki, Klecha, Blewąska
18. (47.31) Byszewski, Głębocki, Chylarecki, Jabłoński
19. (45.40) Mudło, Górniak, Klecha, Bożek
20. (46.12) Szczyrba, Leśnik, Jabłoński, Frejter (D)
21. (45.09) Mudło, Morawiak, Blewąska, Downar
22. (45.37) Szczyrba, Byszewski, Kazaniecki, Sibiński
23. (45.96) Reszka, Downar, Górniak, Biedrzycki (U)
24. (47.06) Leśnik, Funtowicz, Głębocki, Kazaniecki
25. (45.56) Harendarczyk, Górniak, Syguda, Blewąska
26. (46,60) Byszewski, Oscenda, Leśnk, Kaczmarz
Finał. (44.68) Mudło, Szczyrba, Harendarczyk, Plutowski

Wyniki za SpeedwayNews.pl