3. miejsce miniżużlowców w 1. rundzie DPE 85-140cc!

W niedzielę (30 kwietnia) rozegrano w Bydgoszczy 1. rundę Drużynowego Pucharu Ekstraligi 85-140cc. Ekipę Włókniarza Częstochowa prowadzoną przez trenera Bartosza Świącika reprezentowali: Jakub Plutowski (10+1 pkt), Krzysztof Harendarczyk (7+1 pkt) oraz Piotr Reszka (7+2 pkt).

Wywalczone 24 punkty pozwoliły na zajęcie bardzo dobrego – 3. miejsca! O 1 “oczko” lepsze okazały się ekipy z Torunia oraz Grudziądza. Kolejna runda zmagań w ramach Drużynowego Pucharu Ekstraligi 85-140cc już 14 maja (niedziela) w Częstochowie przy ulicy Brzegowej.

Wyniki 1. rundy DPE 85-140cc w Bydgoszczy:

I/II. miejsce – GKM Grudziądz: 25 pkt
7. Mieszko Mudło – (3,-,d,3,3,-) 9
8. Oskar Funtowicz – (1,3,3,-,-,2*) 9+1
18. Marcel Chylarecki – (0,2*,2*,3) 7+2

I/II. miejsce – KS Toruń: 25 pkt
3. Hubert Frejter – (2*,3,2,2,3,3) 15+1
4. Bartosz Byszewski – (3,2*,1,0,2*,2*) 10+3
16. Robert Downar – n/s

III. miejsce – Włókniarz Częstochowa: 24 pkt
9. Jakub Plutowski (3,1*,3,3,-,-) 10+1
10. Krzysztof Harendarczyk (-,2,2*,-,3,w) 7+1
19. Piotr Reszka (2*,1,2*,2) 7+2

IV. miejsce – TŻ Ostrovia: 19 pkt
5. Franciszek Szczyrba (2,1,3,3,2*,3) 14+1
6. Nikodem Leśnik (0,0,-,1,3,1) 5
17. Daniel Blewąska (w) 0

V. miejsce – Wawrów Stal Gorzów: 14 pkt
1. William Forstner (0,1,1,3,1,1) 7
2. Michał Głębocki (1,2,2,2,0,0) 7
15.

VI. miejsce – WTS Sparta Wrocław: 10 pkt
13. Maciej Sibiński (3,3,0,1,1,1) 9
14.
21. Michał Obst (w,w,1,d,0) 1

VII. miejsce – Unia Leszno: 7 pkt
11. Dawid Oscenda (1,2,w,2,1,1) 7
12.
13. Piotr Morawiak (0,d,d,d,0) 0

Bieg po biegu:
1. (47.47) Byszewski, Frejter, Głębocki, Forstner
2. (44.97) Mudło, Szczyrba, Funtowicz, Leśnik
3. (47.41) Plutowski, Reszka, Oscenda, Morawiak
4. (47.19) Sibiński, Głębocki, Forstner, Obst (w)
5. (47.19) Frejter, Byszewski, Szczyrba, Leśnik
6. (47.22) Funtowicz, Harendarczyk, Plutowski, Chylarecki
7. (49.06) Sibiński, Oscenda, Morawiak (d), Obst (w)
8. (47.31) Szczyrba, Głębocki, Forstner, Blewąska (w)
9. (47.31) Funtowicz, Frejter, Byszewski, Mudło (d)
10. (46.82) Plutowski, Harendarczyk, Obst, Sibiński
11. (49.10) Forstner, Głębocki, Morawiak (d), Oscenda (w)
12. (47.31) Plutowski, Frejter, Reszka, Byszewski
13. (47.00) Szczyrba, Oscenda, Leśnik, Morawiak (d)
14. (45.41) Mudło, Chylarecki, Sibiński, Obst (d)
15. (46.34) Harendarczyk, Reszka, Forstner, Głębocki
16. (48.06) Frejter, Byszewski, Oscenda, Morawiak
17. (48.66) Leśnik, Szczyrba, Sibiński, Obst
18. (45.13) Mudło, Chylarecki, Forstner, Głębocki
19. (49.00) Frejter, Byszewski, Sibiński
20. (46.15) Szczyrba, Reszka, Leśnik, Harendarczyk (w)
21. (46.82) Chylarecki, Funtowicz, Oscenda

Wyniki za SpeedwayNews.pl

___