Plutowski na podium w Bydgoszczy!

Kapitalnie tegoroczny sezon miniżużlowy rozpoczął Jakub Plutowski. W sobotę podopieczny Bartosza Świącika na minitorze w Bydgoszczy wywalczył bowiem 12 punktów w I rundzie Pucharu Ekstraligi 85-140cc i bez większych problemów awansował do Wielkiego Finału. W nim reprezentant Włókniarza Częstochowa uznać musiał wyłącznie wyższość Mieszka Mudło i ostatecznie zajął drugą lokatę w inauguracyjnych zawodach.

Drugi z biało-zielonych, czyli Adam Syguda, zapisał przy swoim nazwisku 3 “oczka” i sklasyfikowany został na osiemnastej pozycji.

Wyniki:
1. Mieszko Mudło (GKM Grudziądz) – 15 (3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,3,3,1,2) – 2. miejsce w finale
3. Marcel Chylarecki (GKM Grudziądz) – 12 (3,3,2,3,1) 12 – 3. miejsce w finale
4. William Forstner (Stal Gorzów) – 9 (1,2,3,3,0) – 4. miejsce w finale

5. Hubert Frejter (KS Toruń) – 8 (2,3,3,0)
6. Bartosz Byszewski (KS Toruń) – 8 (3,w,2,3)
7. Oskar Funtowicz (GKM Grudziądz) – 8 (3,2,3,t)
8. Maciej Sibiński (Sparta Wrocław) – 7 (1,3,1,2)
9. Michał Obst (Sparta Wrocław) – 6 (1,2,d,3)
10. Dorian Biedrzycki (KS Toruń) – 6 (2,2,t,2)
11. Michał Głębocki (Stal Gorzów) – 6 (2,2,w,2)
12. Robert Downar (KS Toruń) – 4 (2,w,w,2)
13. Adam Bożek (Wilki Krosno) – 4 (1,w,2,1)
14. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) – 3 (0,1,2,0)
15. Piotr Morawiak (Unia Leszno) – 3 (d,1,2,0)
16. Dawid Oscenda (Unia Leszno) – 3 (2,w,w,1)
17. Gabriel Kaczmarz (Wilki Krosno) – 3 (1,w,w,2)
18. Adam Syguda (Włókniarz Częstochowa) – 3 (0,1,1,1)
19. Mateusz Starzak (Sparta Wrocław) – 2 (0,1,d,1)

Bieg po biegu:
1. (47,22) Chylarecki, Głębocki, Kaczmarz
2. (45,85) Mudło, Frejter, Sibiński, Syguda
3. (48,57) Byszewski, Oscenda, Bożek, Kazaniecki
4. (84,41) Plutowski, Downar, Forstner, Starzak
5. (46,43) Funtowicz, Biedrzycki, Obst, Morawiak (d)
6. (49,06) Plutowski, Głębocki, Syguda, Bożek (w)
7. (45,19) Mudło, Forstner, Morawiak
8. (48,06) Sibiński, Obst, Kazaniecki, Downar (w)
9. (46,16) Chylarecki, Biedrzycki, Starzak, Byszewski (w)
10. (46,50) Frejter, Funtowicz, Oscenda (w), Kaczmarz (w)
11. (49,34) Forstner, Bszewski, Syguda, Obst (d)
12. (46,31) Frejter, Morawiak, Starzak (d), Głębocki (w)
13. (45,44) Mudło, Chylarecki, Oscenda (w), Downar (w)
14. (48,34) Plutowski, Kazaniecki, Kaczmarz (w), Biedrzycki (t)
15. (46,41) Funtowicz, Bożek, Sibiński
16. (48,72) Byszewski, Głębocki, Oscenda, Morawiak
17. (45,10) Mudło, Biedrzycki, Plutowski, Frejter
18. (49,41) Obst, Kaczmarz, Syguda
19. (46,63) Chylarecki, Downar, Bożek, Funtowicz (t)
20. (48,68) Forstner, Sibiński, Starzak, Kazaniecki

Finał
21. (45,03) Mudło, Plutowski, Chylarecki, Forstner

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl