Akademia żużlowa Włókniarza ze specjalnym planem przygotowań!

Żużlowy sezon 2023 zbliża się coraz większymi krokami! Nieodłącznym elementem strategii Włókniarza Częstochowa jest oczywiście sukcesywne szkolenie młodzieży. W tym miejscu warto zaznaczyć, że klub przygotował dla wszystkich swoich najmłodszych adeptów specjalny i rozbudowany plan rozwoju zawodników.

W ramach szkolenia oprócz nauki jazdy, czy po prostu samego zapoznania się z motocyklem żużlowym młode Lwy zostaną objęte szeroką opieką trenerów i specjalistów. Na początku marca odbył się szereg spotkań z partnerami klubu, odpowiedzialnymi za poszczególne sekcje planu szkoleniowego. W okresie wiosennym, a następnie jesienno-zimowym nasza akademia odbywać będzie dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe w klubie “Quick Shot Kickboxing” pod okiem Łukasza Wabnic, czyli mistrza Europy, brązowego medalisty Pucharu Świata oraz wielokrotnego mistrza Polski w kickboxingu. Wspomniane ćwiczenia będą mieć na celu dodatkowy rozwój motoryczny zawodników, a także pracę nad sferą mentalną.

Ponadto najmłodsi adepci Włókniarza wzięli udział w spotkaniu, na którym pozyskali niezbędną dla sportowców wiedzę na temat diety i żywienia w sporcie, opieki prewencyjnej i pourazowej w zakresie fizjoterapii, a przede wszystkim możliwości w zakresie odnowy biologicznej organizmu. Dodajmy, że nasza akademia będzie odbywała systematyczne spotkania z dietetykiem, na których uzyska kompetentną wiedzę o odżywaniu oraz suplementacji. Co więcej, została ona objęta profesjonalną opieką centrum fizjoterapii, które będzie miało na celu: rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie maksymalnej sprawności młodym żużlowcom. W czasie prelekcji podopieczni Włókniarza poznali także zalety i korzyści płynące z komory hiperbarycznej (tlenoterapia), z której w razie potrzeby będą mogli skorzystać.

Zaznaczmy, że już od dłuższego czasu Włókniarz Częstochowa stawia na kompleksowe i profesjonalne przygotowanie najmłodszych adeptów sportu żużlowego, które z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.