Jonas – dziękujemy za dwa lata startów!

Po dwóch sezonach startów w barwach zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa nadszedł czas na pożegnanie Jonasa Jeppesena. Duńczyk trafił do ekipy Lwów przed sezonem 2021 z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zasłynął fantastyczną postawą na błotnistym torze w meczu przeciwko Apatorowi Toruń.

W pierwszym sezonie w biało-zielonych barwach “Harry” wystąpił w 14 spotkaniach, gromadząc przy swoim nazwisku łącznie 64 punkty wraz z bonusami. Wszystko to złożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1.255. W bieżącym, zwieńczonym brązowymi medalami DMP sezonie Duńczyk nieco częściej był zastępowany przez młodzieżowców Włókniarza Częstochowa, ale odjechał 38 biegów, w których zanotował średnią na poziomie 1.359.

Jonas Jeppesen zdecydowanie częściej miał okazję prezentować swoje umiejętności w U-24 Ekstralidze, gdzie pełnił rolę niekwestionowanego lidera drużyny Biało-Zielonych. Na przestrzeni całych rozgrywek “Harry” został sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu najskuteczniejszych żużlowców do lat 24. W 14 spotkaniach zdołał wywalczyć bowiem aż 171 punktów i dwa bonusy, co złożyło się na średnią 2.218.

Po dwuletniej przygodzie nadszedł czas na zmiany. W sezonie 2023 Jonas Jeppesen nie będzie już ścigał się dla Biało-Zielonych. W tym miejscu pragniemy podziękować Duńczykowi za wkład i zaangażowanie, które włożył w starty dla Włókniarza Częstochowa.