Zaczynamy od zera! Rewanż u siebie z Moje Bermudy Stalą Gorzów (zapowiedź meczu)

Trwa niezwykle intensywny weekend jeżeli chodzi o kalendarz imprez żużlowych. Kilkanaście godzin temu biało-zieloni walczyli o cenne punkty na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim, a już teraz trzeba szykować się do meczu rewanżowego na Arenie zielona-energia.com. Rewanżowe starcie półfinałowe odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 4 września o godzinie 19:30. W pierwszym spotkaniu rozegranym w piątek żadna z drużyn nie zdołała wypracować choćby punktu zaliczki, a mecz zakończył się wynikiem remisowym 45:45.

Rywalizacja częstochowsko – gorzowska jest w tym sezonie bardzo wyrównana. W fazie zasadniczej PGE Ektraligi żadna z ekip nie wywalczyła punktu bonusowego (oba mecze zakończyły się wynikami 50:40, raz w jedną, a raz w drugą stronę). Nasi niedzielni goście z pewnością przybędą na ul. Olsztyńską w Częstochowie zmotywowani aby walczyć o awans do wielkiego finału, a żużlowcy zielona-energia.com Włókniarza z pewnością będą chcieli im to zadanie uniemożliwić.

Trwa znakomita passa biało-zielonych, którzy nie przegrali ani jednego spotkania w PGE Ekstralidze od 17 czerwca. W tym czasie częstochowianie wygrywali aż siedem razy z rzędu, a jedno spotkanie zakończyło się remisem (wspomniany mecz z Moje Bermudy Stalą Gorzów w piątek). Ponadto w bieżącym sezonie podopieczni Lecha Kędziory znakomicie prezentują się na własnym obiekcie, czego dowodem są same zwycięstwa poza pierwszym meczem inaugurującym sezon 2022.

Przejdźmy do liczb. Piątkowe spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim od samego początku miało wyrównany przebieg. Na półmetku jednak udało się naszym zawodnikom wypracować 8 – punktową przewagę, ale gospodarze potrafili zmobilizować się na samą końcówkę i odrobili stratę. Najskuteczniejszym zawodnikiem spośród biało-zielonych, nie pierwszy raz w Gorzowie, był Jakub Miśkowiak, zdobywca 12 punktów z bonusem. Świetnie zaprezentował się także nasz drugi junior, Mateusz Świdnicki (7+1 pkt), który po raz kolejny pokonał na “Jancarzu” Bartosza Zmarzlika. Jeżeli chodzi o gorzowian, wynik został wypracowany przez trójkę żużlowców – Szymona Woźniaka (15 pkt), Bartosza Zmarzlika (13+1 pkt) oraz Martina Vaculika (12 pkt).

W rozegraniu spotkania rewanżowego w Częstochowie nie powinna przeszkodzić aura pogodowa, która tym razem ma być łaskawa dla zawodników oraz kibiców. Zgodnie z tym, co prognozują synoptycy, warunki będą zbliżone do tych w Gorzowie Wielkopolskim. Temperatura oscylować będzie wokół 20 stopni Celsjusza, a deszczowe chmury tym razem nie będą nam przeszkadzać.

Obaj trenerzy stawiają na sprawdzone schematy w kontekście zestawienia poszczególnych zawodników. Gorzowianie nadal stosować będą zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego Andersa Thomsena.

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Patrick Hansen
3. Bartosz Zmarzlik
4. Anders Thomsen
5. Martin Vaculik
6. Oskar Paluch
7. Mateusz Bartkowiak
8.

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowskiak
16.