Podziękowania dla firmy Eltrox

Drodzy Kibice. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiliśmy naszego nowego sponsora tytularnego, firmę zielona-energia.com. Otwierając nowy rozdział częstochowskiego żużla, który rozpoczynamy pisać wspólnie z zielona-energia.com, nie możemy nie wspomnieć o firmie Eltrox, która jeszcze w zeszłym sezonie była naszym sponsorem tytularnym. Firmie, która poprzez swoje wsparcie oraz wzorową współpracę na zawsze zapisała się na kartach historii Włókniarza Częstochowa.

Korzystając z okazji chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej firmie. Mam na myśli firmę Eltrox, która do tej pory wspierała nas jako sponsor tytularny. Eltrox, który nie jest już sponsorem głównym, nie zaprzestał jednak dalszej współpracy z Włókniarzem. Powiem więcej, jest to obecnie jeden z naszych większych sponsorów, który poprzez swoje wsparcie finansowe pozwala nam na realizację naszych celów sportowych. Jestem wdzięczny firmie Eltrox za to wsparcie, które od nich nadal otrzymujemy, ale chciałbym też bardzo mocno podziękować za to, że pozostali z nami i mocno angażowali się mimo trudnych i wymagających czasów pandemii. Raz jeszcze dziękuję Eltroxowi za to, że zawsze mogliśmy i nadal możemy na nich liczyć – podsumował współpracę z firmą Eltrox prezes Michał Świącik.

Oświadczenie firmy Eltrox:

Firma Eltrox w sezonie 2020 oraz 2021 pełniła funkcję sponsora tytularnego klubu żużlowego Włókniarz Częstochowa.

Naszym celem było przede wszystkim bezwarunkowe i autentyczne wsparcie niezwykle ważnej dla mieszkańców dyscypliny sportu oraz klubu Włókniarz Częstochowa, który cieszy się długoletnią historią.

W okresie pełnienia przez firmę Eltrox funkcji sponsora tytularnego współpraca z klubem układała się doskonale. Jako sponsor angażowaliśmy się w jego działalność oraz uczestniczyliśmy w życiu klubu również w trudnym dla wszystkich okresie pandemii.

Covid-19 wymagał od nas szukania nowych rozwiązań oraz kanałów komunikacji z kibicami.

Nie zostawiliśmy Włókniarza Częstochowa w tym ciężkim dla niego okresie. Nie stawialiśmy również żadnych wymagań. Jednym słowem byliśmy z Włókniarzem na dobre i na złe.

Naszym sponsoringiem staraliśmy się także wpływać na bezpieczeństwo i infrastrukturę klubu pamiętając o jego tradycjach.

Ponieważ w założeniu bycie sponsorem tytularnym to zawsze działalność zamknięta
w określonym czasie informujemy, że wraz z rozpoczęciem sezonu 2022 firma Eltrox przestaje pełnić funkcję sponsora tytularnego Włókniarza Częstochowa. Decyzja ta wynika z osiągnięcia przez klub jak i naszą firmę założonych wspólnie celów.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasze relacje z klubem i środowiskiem miłośników żużla pozostają bardzo dobre. Wciąż jesteśmy zainteresowani rozwojem całej dyscypliny sportu żużlowego i zamierzamy angażować się w działalność wspierającą rozwój tej dyscypliny sportu.

Włókniarz Częstochowa oraz kibice klubu pozostają dla nas wciąż istotną częścią naszej tożsamości.

Życzymy naszej częstochowskiej drużynie żużlowej sukcesów w sezonie 2022. Wciąż jesteśmy z Wami.