Wizyta Prezydenta Miasta Częstochowy na stadionie

Inauguracja sezonu 2022 zbliża się wielkimi krokami, już niebawem usłyszymy warkot motocykli na Arenie zielona-energia.com. Aura pogodowa w ostatnich dniach zdecydowanie sprzyja pracom prowadzonym obecnie na nawierzchni częstochowskiego toru. Temperatura sięga 15 stopni Celsjusza, a to oznacza, że pierwsze oficjalne treningi zawodników tuż tuż. Jak wiemy, od kilku tygodni na płycie stadionu trwają prace między innymi związane z montażem obowiązkowego odwodnienia liniowego, wymaganego od tego roku przez PGE Ekstraligę. Znajdujemy się obecnie na finiszu robót co zwiastuje pełną gotowość nawierzchni do przyjęcia żużlowców Włókniarza Częstochowa.

Podczas gdy zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przebywają na zgrupowaniu integracyjnym, Prezes częstochowskiego klubu dogląda prac, o których wspomnieliśmy powyżej. We wtorkowe przedpołudnie na murawie obiektu pojawił się także Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, aby na własne oczy przekonać się o postępach prowadzonych prac torowych.

Przypomnijmy, że oficjalna inauguracja nowego sezonu PGE Ekstraligi na torze w Częstochowie odbędzie się już 8 kwietnia. Włókniarz Częstochowa podejmie wówczas Fogo Unię Leszno. Jak zawsze, także i tym razem nie zabraknie wielkich emocji oraz walki do samego końca.