Raport z wyjazdu integracyjnego #1

W poniedziałek (14 marca), drużyna Włókniarza Częstochowa wyruszyła do Szczyrku, gdzie w ciągu najbliższych czterech dni odbędzie się wyjazd integracyjny. Z samego rana zawodnicy wraz z członkami sztabu zapakowali się do busów, które zabrały ich prosto w serce Beskidu Śląskiego.

Na zbiórkę w Częstochowie pod Areną Zielona-Energia.com punktualnie stawił się sztab szkoleniowy, czyli trener – Lech Kędziora oraz menedżer – Jarosław Dymek. Po chwili dotarli również pierwsi zawodnicy: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Kajetan Kupiec, a także Bartosz Smektała i Jonas Jeppesen. W tym miejscu uspokajamy wszystkich kibiców martwiących się o obecność reszty ekipy. Kacper Woryna oraz kapitan “Lwów” – Leon Madsen dotarli do Szczyrku za pomocą własnych środków transportu. Z kolei Fredrik Lindgren dołączy do zespołu jutro (wtorek).

Miasto położone w dolinie Żylicy pomiędzy dwoma imponującymi masywami górskimi (Klimczokiem i Skrzycznem), powitało “Biało-zielonych” piękną słoneczną pogodą. Po szybkim zameldowaniu wszyscy obecni usiedli przy stole, aby zjeść wspólny obiad. Wydawać by się mogło, że słowo “integracja” jest tu zbędne, ponieważ lwią część grupy stanowią zawodnicy, którzy doskonale się znają. Wierzymy jednak, że te wszystkie wspólne chwile, a przede wszystkim dobra atmosfera znajdą swoje odzwierciedlenie podczas rywalizacji na torach PGE Ekstraligi w sezonie 2022.

Na dalszą część atrakcji nasi “wyjazdowicze” będą musieli poczekać do wtorku. O dobre rozpoczęcie dnia na pewno zadba obecny z drużyną trener personalny – Sławek Krzyżanowski. Po pierwszym dniu o krótki komentarz poprosiliśmy menedżera drużyny – Jarosława Dymka.

– Chociaż niektórzy zawodnicy mają już za sobą treningi na torze, to my postanowiliśmy wyjechać na kilka dni w góry. Jest to wyjazd typowo nastawiony na integrację i obmyślenie planów na nadchodzący sezon. Zawodnicy mają oczywiście delikatne zajęcia w terenie, ale tak jak wspomniałem głównym celem, jest skonsolidowanie drużyny przed rozgrywkami PGE Ekstraligi. Mamy doskonałe warunki, basen i odnowę biologiczną, także wszystko, czego nam potrzeba. Chłopakom dopisują humory, a zaraz po zgrupowaniu będziemy już wyjeżdżać na tor.

Kolejny raport z wyjazdu już jutro o 20:00!