Jonas Jeppesen odpowiedział na Wasze pytania!

Ostatnio za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych poprosiliśmy Was o zadawanie pytań Jonasowi Jeppesenowi! Wybraliśmy niektóre z nich i zadaliśmy Duńczykowi!

Jeśli jesteście ciekawi, jak nasz zawodnik przygotowuje się do sezonu, komu kibicuje w F1 lub jaki jest jego ulubiony film, to koniecznie przeczytajcie poniższy wywiad.
__

W nadchodzącym sezonie dalej będziesz startował na silnikach Johnsa, czy dokonałeś może zmiany tunera?

Wciąż mam kilka silników od Johnsa. W poprzednim sezonie korzystałem też z innych jednostek, na przykład od Flemminga Graversena. Mam już pomysł czego użyję na początku sezonu. Jeśli będą jakieś kłopoty, to zawsze będę mógł wrócić do doskonale mi znanego sprzętu od Petera. Będziemy na pewno reagować na bieżąco.

Czego za nic w świecie byś nie zrobił?

Myślę, że nigdy nie chciałbym znaleźć się w miejscu, gdzie jest pełno węży. Bardzo mnie przerażają!

Który tor w PGE Ekstralidze najbardziej Ci pasuje?

Mogę powiedzieć, że na pewno bardzo lubię tor w Toruniu. Drugie miejsce to zdecydowanie Ostrów. 

Jakie jest twoje ulubione danie włącznie z deserem?

Moje ulubione danie to spaghetti z mięsem. Lubię też grillowanego steka z warzywami. Jeśli chodzi o deser, to stawiam na mus czekoladowy z truskawkami.

Jak przygotowujesz się do sezonu? Na co najbardziej kładziesz nacisk w swoich przygotowaniach?

W tym roku ciężko pracuję na siłowni. Mam specjalnie ułożony program, który staram się realizować. Dużo zmieniłem w swojej diecie, aby jeść lepiej. Widzę postępy, przez co ciągle się rozwijam. Ze swoim trenerem skupiłem się też na sferze mentalnej. Sporo czasu zabiera również samo przygotowanie sprzętu, staram się to robić wspólnie z moimi mechanikami.

Myślisz, że nadchodzący sezon będzie lepszy od poprzedniego?

Jestem przekonany, że będzie lepszy. Ostatni rok nie był “ok”, ponieważ mieliśmy trochę pecha. Miałem też kontuzję, która nie ułatwiała zadania. W sprzęcie również zdarzały nam się jakieś wpadki. Dużo się nauczyliśmy, więc postaramy się nie popełniać tych samych błędów teraz.

Uprawiasz jakieś sporty zimowe? Byłeś kiedyś w polskich górach?

W tym roku nie miałem takiej okazji. Zazwyczaj jestem na siłowni, gram w tenisa lub squasha. Bardzo chciałbym jednak pojechać w góry na narty, mam nadzieję, że uda mi się to zrobić na koniec tego sezonu, gdy nadejdzie zima.

Pytania o kierowców F1. Lando Norris czy Charles Leclerc? Max Verstappen czy Lewis Hamilton?

Lando Norris to świetny gość, bardzo lubię jego kolegę z drużyny, który jest moim idolem, czyli Daniela Ricciardo. Poza tym lubię Maxa Verstappena, ponieważ zawsze walczy do końca. Gdybym miał jednak wskazać ulubionego zawodnika, to zdecydowanie jest nim Ricciardo. 

Twój ulubiony wyścig F1 z 2021 roku?

Nie widziałem ich wszystkich, ponieważ bardzo często wyścigi F1 pokrywają się z meczami żużlowymi w lidze. Na pewno oglądałem ostatnie zawody w Abu Zabi. Były może trochę nudne, jednak kilka ciekawych momentów się znalazło. Cały sezon był bardzo intensywny i pełen zwrotów akcji.

Wymarzone miejsce na wakacje?

Chciałbym popływać na łodzi przez jakieś pół roku. Po prostu być gdzieś daleko od miasta, może Polinezja Francuska? Pragnę odwiedzić to miejsce.

Jak Ci się podoba w Polsce? Masz jakieś swoje ulubione miejsca?

Lubię Polskę, jest tutaj wiele świetnych rzeczy. Moje ulubione miejsce to Kraków, byłem tam kilka razy i jest naprawdę pięknie. Któregoś dnia chciałbym odwiedzić Zakopane i pojeździć tam na nartach.

Oglądasz UFC?

Nie. Ogólnie nie przepadam za tego rodzaju sportem.

Który klub (nie licząc Włókniarza), jest twoim ulubionym?

Myślę, że Esbjerg Vikings, czyli mój klub w Danii. Jest to miejsce, w którym bardzo dobrze się czuję, tor również jest świetny.

Ulubiony serial i film?

Zacznę od filmów. Bardzo lubię całe uniwersum “Marvela”, czyli: “Spider-Man”, “Kapitan Ameryka” i tak dalej… Lubię też duńskie seriale, szczególnie ten opowiadający o grupie młodych ludzi podróżujących dookoła świata na łodzi.
__