Nasi rywale: Arged Malesa Ostrów

W cyklu “Nasi rywale” pragniemy przedstawić Wam drużyny, z którymi Włókniarz będzie rywalizował w PGE Ekstralidze w sezonie 2022. Na pierwszy ogień Arged Malesa Ostrów, czyli tegoroczny beniaminek.

Ostrowianie przed rokiem występowali w eWinner 1. Lidze. Początek sezonu nie był dla nich najłatwiejszy, ponieważ zmagania rozpoczęli dopiero od 4. kolejki. To właśnie wtedy na domowym torze ich rywalem były Cellfast Wilki Krosno. Warto zaznaczyć, że gospodarze prowadzili niemal przez całe spotkanie, jednak w końcówce zabójczą skutecznością wykazali się przyjezdni, wygrywając w całym spotkaniu 46:44.

Z biegiem czasu drużyna prowadzona przez Mariusza Staszewskiego radziła sobie coraz lepiej. W półfinale Ostrovia rozprawiła się z ROW-em Rybnik (104:75), a w finale pokonała wspomniane wcześniej Cellfast Wilki (100:79). Na przestrzeni całego sezonu szczególnie dobrze spisywała się dwójka niezwykle doświadczonych zawodników. Mowa oczywiście o doskonale znanych w Częstochowie Grzegorzu Walasku (średnia biegowa – 2,103) i Tomaszu Gapińskim (2,035). Cenne “oczka” dorzucali również Patrick Hansen (2,057) oraz uczestnik cyklu Speedway Grand Prix 2021 – Oliver Berntzon (1,897). Nieco słabszy rok zaliczył były zawodnik naszego klubu – Nicolai Klindt (1,618).

Wartością dodaną dla ostrowskiego zespołu z całą pewnością są utalentowani juniorzy. Kacper Grzelak, Jakub Krawczyk, Jakub Poczta oraz Sebastian Szostak to zawodnicy, o których w najbliższym czasie może być bardzo głośno. Częstochowscy kibice powinni doskonale pamiętać 4. finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który odbył się 20 września na Arenie zielona-energia.com. To właśnie w tych rozgrywkach młodzieżowcy Arged Malesy Ostrów cieszyli się z brązowych medali. Przypomnijmy, że złoto przypadło Bocar Włókniarzowi Częstochowa, a srebro Motorowi Lublin.

Podium Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2021.

Przechodząc do infrastruktury, należy wspomnieć, że stadion w Ostrowie aktualnie przechodzi liczne renowacje, aby spełnić wymogi PGE Ekstraligi. W sprawie samego toru, na pewno dużo do powiedzenia może mieć Jonas Jeppesen. Duńczyk reprezentował barwy klubu z Ostrowa w sezonie 2020. Był również niewątpliwym bohaterem starcia z Apatorem Toruń, kiedy to z pozycji rezerwowego zapisał przy swoim nazwisku komplet 15 punktów. Z tego powodu postanowiliśmy zapytać Jonasa, jak wspomina czas, gdy jeździł dla Ostrovii.

– Mój pierwszy pobyt w Ostrowie, to początki mojej kariery, więc nie mogę powiedzieć, że należałem do zespołu. Po powrocie w 2020 roku było już jednak inaczej. Zawsze lubiłem ten tor i ludzi dookoła klubu, więc wszystkie moje wspomnienia są głównie pozytywne – powiedział dla nas Jonas Jeppesen.

– Tamtejszy tor jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych. Odjechałem tam wiele świetnych wyścigów. Nie mogę się już doczekać, aż pojedziemy do Ostrowa z Włókniarzem, na pewno będzie ciekawie. Przy okazji będę miał możliwość zobaczenia, jak zmodernizowano stadion – dodał.

– Jeśli chodzi o pamiętny mecz z Toruniem, to nadal czuję spokój, gdy oglądam powtórki. Tak naprawdę nigdy nie miałem okazji zobaczyć całego spotkania, więc muszę to nadrobić. Całość była jednak bardzo przytłaczająca, jednakowo dla mnie, moich sponsorów czy ostrowskiej drużyny. Wszystko działo się bardzo szybko – podsumował Duńczyk.

Jonas Jeppesen w przeszłości występował w barwach klubu z Ostrowa.

Podczas okienka transferowego ekipę z Ostrowa opuścili Patrick Hansen (Moje Bermudy Stal Gorzów) oraz Daniel Kaczmarek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz). Do drużyny dołączyli z kolei: Matias Nielsen, były mistrz świata – Chris Holder, Tim Soerensen, Filip Hjelmland i Mateusz Błażykowski. Pierwszy mecz “Lwów” z Arged Malesą odbędzie się w Ostrowie (3. kolejka, 24.04). Rewanż 15.07 w Częstochowie (12. kolejka).

Kadra Arged Malesy Ostrów na sezon 2022:

SENIORZY:
?? Oliver Berntzon (28 l.)
?? Chris Holder (34 l.)
?? Tomasz Gapiński (39 l.)
?? Nicolai Klindt (33 l.)
?? Grzegorz Walasek (45 l.)

U24:
?? Mateusz Błażykowski (21 l.)
?? Filip Hjelmland (23 l.)
?? Matias Nielsen (22 l.)
?? Tim Soerensen (21 l.)

JUNIORZY:
?? Kacper Grzelak (18 l.)
?? Jakub Krawczyk (18 l.)
?? Jakub Poczta (18 l.)
?? Sebastian Szostak (18 l.)

TRENER:
?? Mariusz Staszewski (47 l.)