Jenkins dołącza do drużyny U-24!

Powiększa się kadra Włókniarza Częstochowa na rozgrywki U-24 Ekstraligi. W piątek (3. grudnia) 3-letni kontrakt z naszym klubem podpisał bowiem Jordan Jenkins. Jest to 20-letni Anglik, który ostatnie lata spędził w Redcar Bears – drużynie, występującej w brytyjskiej SGB Championship. Co warte podkreślenia, przez ostatnie 2 sezony nasz nowy nabytek wybierany był przez tamtejszych kibiców najlepszym żużlowcem „Niedźwiadków”.

– Podpisanie przeze mnie 3-letniego kontraktu z Włókniarzem, to tak jakbym sięgnął gwiazd – przyznaje z entuzjazmem w głosie Anglik i po chwili dodaje: – Słyszałem o tym klubie same dobre rzeczy i jestem podekscytowany na samą myśl, że w 2022 roku zawitam do Częstochowy i poznam resztę naszej ekipy. Mam nadzieję, że moja jazda przypadnie do gustu kibicom i razem z Włókniarzem sięgnę po dobre wyniki.


Oprócz Jordana Jenkinsa na tę chwilę drużynę Włókniarza w rozgrywkach U-24 Ekstraligi tworzą także: Jonas Jeppesen, Andriej Rozaliuk, Kajetan Kupiec, Kamil Król oraz Jakub Martyniak.