Holta z kontraktem “warszawskim”

Na zakończenie okresu transferowego umowę z Eltrox Włókniarzem Częstochowa parafował Rune Holta. Jest to jednak wyłącznie kontrakt „warszawski”, co oznacza, że zawodnik w dowolnej chwili będzie mógł znaleźć sobie nowego pracodawcę i trafi do niego na zasadzie wypożyczenia z naszego klubu.

Rune Holta to jedna z ikon Włókniarza. Żużlowiec z lwem na piersi zaczynał starty w 1999 roku i z przerwą na sezon 2001 występował w naszym klubie do 2005 roku. Później jeszcze kilka razy wracał pod Jasną Górę, a było to w latach: 2010, 2013-2014, 2017 i 2020.

Serca częstochowskich kibiców Norweg z polskim paszportem skradł widowiskowym i ofensywnym stylem jazdy. Z Włókniarzem wywalczył m. in. złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2003 roku. Ponadto dwukrotnie zostawał najlepszym żużlowcem naszego kraju. Wielokrotnie reprezentował barwy narodowe Polski i ma na swoim koncie kilka medali wywalczonych w Drużynowym Pucharze Świata. Przez wiele lat występował w cyklu Grand Prix. Najlepiej spisał się w nim w 2010 roku, kiedy to został czwartym żużlowcem globu. Pierwsze sukcesy odnosił w kategorii U-21. W latach 1993-1994 zdobył bowiem kolejno: brązowy i srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.