Franciszek Karczewski w sezonie 2022 pojedzie dla Wilków Krosno

Wielki talent częstochowskiego żużla, Franciszek Karczewski został wypożyczony do zespołu Cellfast Wilki Krosno. Oznacza to, że w sezonie 2022 junior będzie bronił barw tegorocznego bieniaminka eWinner 1. Ligi w rozgrywkach ligowych, natomiast w zmaganiach juniorskich 16-latek będzie reprezentował naturalnie barwy częstochowskiego Włókniarza.

Franciszek Karczewski w sezonie 2021 zadebiutował jako pełnoprawny uczestnik w rozgrywkach juniorskich. Pomimo młodego wieku, wielokrotnie udowodnił, że ma papiery na jazdę. Wydatnie przyczynił się do ogromnego sukcesu Włókniarza w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie wspólnie z kolegami wywalczył złoty medal. Również podczas rywalizacji na Zapleczu Kadry Juniorów często za swoimi plecami przywoził zdcydowanie bardziej doświadczonych zawodników. W przyszłym sezonie Franciszek Karczewski zadebiutuje w zmaganiach ligowych na zapleczu PGE Ekstraligi.

Dodajmy, że wypożyczenie zawodnika potrwa 1 sezon, po którym, zgodnie z umową, Franciszek Karczewski powróci do Eltrox Włókniarza Częstochowa. Przyszły sezon będzie ostatnim w gronie juniorów dla Jakuba Miśkowiaka oraz Mateusza Świdnickiego. Niebawem zatem to właśnie między innymi Karczewski będzie stanowił o sile formacji juniorskiej biało-zielonych.

Sebastian Sirek