Marcel Kowolik dołącza do Włókniarza!

W poniedziałek (1 listopada), w Polsce oficjalnie ruszyło żużlowe okienko transferowe. W związku z tym nasz klub może pochwalić się wzmocnieniem formacji młodzieżowej. Nowym zawodnikiem “Lwów” został bowiem pochodzący z Rudy Śląskiej – Marcel Kowolik, którego rodzina od wielu lat związana jest z “czarnym sportem”. Co ciekawe, wujek Marcela – Sebastian Kowolik w sezonie 1997 reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa, startując łącznie w piętnastu spotkaniach.

Sam Marcel swoją karierę rozpoczął od startów na miniżużlu w klubie Rybki Rybnik, gdzie odnosił wiele sukcesów. Na “dużym” motocyklu podstaw uczyli go wspomniany wujek, tata oraz trener “Rybek” – Antoni Skupień. Od początku sezonu 2021 młody zawodnik trenował w szkółce Włókniarza pod bacznym okiem swojego ojca i Sławomira Drabika.

– Porozumieliśmy się z klubem Rybki Rybnik, któremu przy okazji dziękujemy za bardzo rzeczowe i profesjonalne podejście do rozmów. Podpisaliśmy kontrakt z Marcelem Kowolikiem i teraz będzie on startował z “Lwem” na plastronie, dodatkowo podnosząc swoje umiejętności pod okiem Sławka Drabika – powiedział Prezes Włókniarza, Michał Świącik.

– Ja oczywiście bardzo się z tego transferu cieszę. Osobiście zajmuje się skautingiem i wyszukiwaniem młodych żużlowców, w których warto zainwestować. Dodatkowo Marcel i jego rodzina to bardzo mili i fajni ludzie. Przy okazji jeszcze raz dziękuję klubowi Rybki Rybnik i prezesowi Aleksandrowi Szołtyskowi za profesjonalne podejście do sprawy – dodał.

Zaznaczmy, że Marcel związał się z Włókniarzem do końca wieku juniorskiego. Tym samym witamy nowego “Lwa” w rodzinie i życzymy samych “trójek” na torze!