Młodzież korzysta z dobrej pogody i wciąż trenuje na torze

Końcówka października jest wyjątkowo słoneczna i pogodna, a takie warunki atmosferyczne sprzyjają odbywaniu się treningów na torze. Choć sezon żużlowy został już zakończony, w Częstochowie nie przyszedł jeszcze czas na zimowy odpoczynek bądź wakacje. Nie jest żadną tajemnicą, że w naszym mieście mnóstwo wysiłku wkłada się w szkolenie młodzieży, co ma zaprocentować w przyszłości. W wielu przypadkach już zresztą procentuje.

Młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa ani myślą o odprowadzeniu swych motocykli do garażu i udaniu się na przerwę zimową. Słoneczna aura pogodowa sprawia, że aktywne treningi na torze pod okiem trenerów wciąż są możliwe i odbywają się w bardzo dobrych warunkach. Już w ubiegłym tygodniu usłyszeć można było warkot motocykli przy ul. Olsztyńskiej. W bieżącym tygodniu w parku maszyn po raz kolejny pojawili się nasi najmłodsi zawodnicy, a także gościnnie młodzieżowcy z innych ośrodków, dla których bramy naszego stadionu również są otwarte.

Młodzież dzięki regularnym treningom, a także udziałowi w wielu zawodach indywidualnych oraz drużynowych poczyniła w minionym sezonie ogromne postępy. Plan nie ulega więc zmianie. W klubie motto jest wszystkim znane: Trenujemy, trenujemy i jeszcze raz trenujemy. Pieczę nad zawodnikami podczas każdego treningu sprawują profesjonaliści w osobach Sławomira Drabika, a także nowego trenera głównej drużyny, Lecha Kędziory.

Pewnym jest, że dopóki tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, dopóty regularnie organizowane będą treningi, na których licznie zjawiają się młodzi żużlowcy. Poniżej prezentujemy kilka ujęć z aparatu.