Nikogo nie zostawiaj w tyle, nie pomijaj – równy dostęp do opieki paliatywnej

Kilka miesięcy temu w artykule: Na Arena zielona-eneria.com wiosną zakwitną żonkile!, informowaliśmy Państwa o powstaniu na naszym stadionie “Żonkilowego pola nadziei”. Współpraca na linii Włókniarz Częstochowa a Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej z każdym rokiem rozwija się i jest odpowiednio pielęgnowana, dlatego z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na 21. kampanię Pola Nadziei 2021/2022. Z ramienia Włókniarza Częstochowa na spotkaniu pojawił się prezes klubu Michał Świącik.

Tegoroczne uroczystości odbyły się pod hasłem: “Nikogo nie zostawiaj w tyle, nie pomijaj – równy dostęp do opieki paliatywnej”. Jak podkreślają władze Stowarzyszenia: “To bardzo ważne słowa skierowane, nie tylko do osób sprawujących opiekę nad chorymi, ale przede wszystkim do każdego z nas. Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych czy też osobach ze swojego otoczenia, którzy nie są świadomi, jak potrzebna jest opieka paliatywna”.

Wszystkich zainteresowanych pomocą dla hospicjum zachęcamy do odwiedzenia strony placówki: www.hospicjum-czestochowa.pl/