Na Arena zielona-eneria.com wiosną zakwitną żonkile! (foto)

Cisza spowodowana przerwą międzysezonową, jaka zapanowała na torze przy ulicy Olsztyńskiej, nie przeniosła się do znajdujących się tuż obok biur klubu. Okres zimowy to nie tylko czas zawierania umów z zawodnikami oraz spotkań ze sponsorami, ale również doskonała okazja do zacieśniania współpracy z lokalną społecznością. W ramach takowej siedzibę klubu odwiedzili dziś przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej: Pan dyrektor Artur Kaptacz oraz Pani manager Dagmara Jarosik, którzy złożyli na ręce prezesa Eltrox Włókniarza Częstochowa Michała Świącika podziękowanie za pomoc finansową, udzieloną Stowarzyszeniu w mijającym roku.

Czwartkowe spotkanie zakończyło się tradycyjnym sadzeniem żonkili. Te – zasadzone na Arena zielona-energia.com, są kolejnym miejscem – zaraz po siedzibie hospicjum, w którym będą oczekiwać nadejścia cieplejszych dni. Żonkile, których cebulki sadzone są w okresie jesiennym, rozkwitają i budzą się do życia na wiosnę, wlewając tym samym nadzieję w serca tych, którzy jej potrzebują. Pole nadziei – na które składają się rozkwitające żonkile, ma za cel przypominać o konieczności niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki dzisiejszej inicjatywie już od nowego sezonu, wszystkich kibiców Eltrox Włókniarza przy głównym wejściu na stadion przywita właśnie takie Pole Nadziei – efekt współpracy Eltrox WłókniarzaStowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Wszystkich zainteresowanych pomocą dla hospicjum zachęcamy do odwiedzenia strony placówki: www.hospicjum-czestochowa.pl/